comScore

Fazıl Say öldü mü? Fazıl Say'a ne oldu? Fazıl Say'ın annesine ne oldu?

24 Haziran 2018, Pazar 10:50
Fazıl Say öldü mü? Fazıl Say'a ne oldu? Fazıl Say'ın annesine ne oldu?

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say'a ne oldu? Fazıl Say'dan üzücü haberleri okuyan vatandaşlar bir anda Fazıl Say öldü mü araştırma yapmaya başlarken, Fazıl Say üzücü haberi kendisine ait haberi sosyal medya hesabından paylaştı. 

FutbolArena - Fazıl Say'a ne oldu? Son dakika Fazıl Say gelişmeleri sosyal medyada kısa süre içinde trend topic oldu. Fazıl Say hakkında haber alanlar bir anda Fazıl Say öldü mü? Fazıl Say hastaneye mi kaldırıldı? şeklinde araştırma yapmaya başladılar. Fazıl Say'la ilgili üzücü haber açıklandı. Fazıl Say'a ne oldu ve Fazıl Say'a dair son dakika gelişmeleri haberimizin devamında.

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say'dan gelen üzücü haberi merak eden vatandaşlar Fazıl Say'a ne oldu diye internet ortamında araştırma yapmaya başladı. Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say ise üzücü haberi kendisine ait sosyal medya hesabından paylaştı. Fazıl Say, "Bu son günlerde, Bana manevi olarak destek olan arayan soran tüm dostlarımıza, sevenlerimize, ekibime, annemin yardımcılarına, aileme teşekkür ederim, bu zor günlerimde gece gündüz yanımda bana destek olan Ece'ye sevgisi için sonsuz teşekkür ederim." ifadelerini kullandı. 


Fazıl Say kimdir?


1970 yılında Ankara'da dünyaya gelen Fazıl Say, 4 yaşında ailesi taradından piyanoya başlatılmış, Ankara Devlet Konservatuarı'nda "Üstün Yetenekli Çocuklar için Özel Statü"de öğrenim görerek 1987'de konservatuarın piyano ve kompozisyon bölümlerini bitirmiştir. Çalışmalarını Alman bursuyla Düsseldorf Müzik Yüksek Okulu'nda sürdüren sanatçı, 1991'de konçerto solisti diplomasını almış, 1992'de Berlin Tasarım Sanatları ve Müzik Akademisi'nde piyano ve oda müziği öğretmenliğine getirilmiştir.

1994'te Genç Konser Solistleri Avrupa yarışmasında birincilik kazanan Say, 1995'te New York'ta yapılan kıtalararası yarışmanın da birincisi olarak konser kariyerine başladı. Öte yandan oratoryolar, piyano konçertoları, çeşitli formlarda orkestra, oda müziği ve piyano eserleri, şan ve piyano için şarkı bestelemeye başladı. Bu eserler arasında Nazım ve Metin Altıok Ağıtı başlıklı oratoryolar, 4 piyano konçertosu, Zürih Üniversitesi'nin siparişi üzerine Albert Einstein'ın anısına yazdığı orkestra eseri, Wolfgang Amadeus Mozart'ın 250. doğum yılında Viyana'daki kutlama komitesinin siparişi dolayısıyla bestelenen"Patara adlı bale müziği vardı.

1995 yılından günümüze uzanan süreç içinde tırmanışını sürdüren Fazıl Say, Fransa ağırlıkta olmak üzere Avrupa ülkelerinde ve beş kıtada etkinliklerini sürdürmekte, günümüzün önde gelen şef ve orkestralarının eşliğinde konserler vermekte, ünlü salonlarda resitaller sunmaktadır.

FAZIL SAY İNSTAGRAM

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)