comScore

Fatih Terim'in Türkiye - Kosova maç kadrosu seçimleri

12 Kasım 2016, Cumartesi 18:40
Fatih Terim'in Türkiye - Kosova maç kadrosu seçimleri

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Kosova maçının kadrosunda sürpriz tercihler yaptı. 

FutbolArena - 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde gruptaki üçüncü maçında Kosova ile karşılaşacak olan A Milli takımın kadrosu belli oldu. 

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Kosova maçında beklentilerin aksine uzun bir aradan sonra kadroya çağrılan futbolculardan Arda Turan ve Burak Yılmaz dışında Gökhan Gönül ile Selçuk İnan'ı da 11'de sahaya sürdü. 
MEHMET TOPAL STOPERDE

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Kosova maçında savunmada Ahmet Çalık'ın yanında Mehmet Topal'a görev verirken, sağ kanatta Beşiktaşlı Gökhan Gönül oynayacak. Oğuzhan ile Selçuk İnanlı orta sahanın önünde 10 numara pozisyonunda Hakan Çalhanoğlu yer alıyor. 

Uzun bir aradan sonra yeniden milli takıma çağrılan Burak Yılmaz'ın tek santrfor pozisyonunda görev alacağı maçta solda Arda Turan ve sağ kanatta ise Volkan Şen oynayacak. 

Türkiye -  Kosova maçı öncesi yapılan yorumlarda kadroya çağrılmasına rağmen Arda Turan'ın ilk 11'de olmayacağı yönünde görüşler ağırlık kazanırken, yine sakatlığı nüksettikten sonra yeniden antrenmanlara başlayan Oğuzhan'ın da ilk 11'de görev alması beklenmiyordu. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)