comScore

Fatih Terim'in Kosova maçı sonrası ihanetten kastettiği yazı

13 Kasım 2016, Pazar 01:06
Fatih Terim'in Kosova maçı sonrası ihanetten kastettiği yazı

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in, Kosova maçı sonrası 'ihanete uğradım' şeklindeki açıklamasının ardından herkes 'o' ismi merak ediyor. 

FutbolArena Detay - Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in Kosova maçı sonrası düzenlediği basın toplantısında gazetecilere "Siz için en yakınınızdakilerin ihanetine uğradınız mı?" şeklinde serzenişte bulunmasının ardından spor kamuoyunda o' kişinin kim olduğu merak edildi. 

FATİH TERİM'İN İHANETTEN KASTETTİĞİ YAZI
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in, Kosova maçı sonrası 'ihanete uğradım' şeklinde serzenişte bulunmasının ardından akıllara hemen Rüştü Reçber'in İzlanda maçı sonrası Terim hakkında sarfettiği sözler akıllara geldi.

Oğuz Çetin dışında Fatih Terim'in basın toplantısında çok ağır konuştuğu kişilerden biri de Rüştü Reçber.  

Terim'in sert göndermede bulunduğu bir diğer isim yine bir dönem birlikte çalıştığı Oğuz Çetin'di.  (DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN)

Rüştü Reçber'in Hürriyet'te Fatih Terim hakkındaki sözleri:

"ARTIK SANA İNANMIYORUZ."

Büyük bir acıyla sarsıldığımız hain saldırının ardından ülke insanımı teselli edecek tek şey dün akşam alınacak bir galibiyetti. Ama olmadı, sağlık olsun.

Sahada ne oynayacağını bilen ama ne oynatıldığını bilmeyen futbolculara sahiptik. İyi niyetli ve kaliteli futbolcu olmak, sahada ne yapacağınızı bilmezseniz hiç bir anlam ifade etmez. Dün de bunu gördük.

Yine çıkar birileri, farklı fıkra anlatır. Belki biz de dinler güleriz. Belki bu sefer konuyu alınmayan oyunculara getirir, bu sefer milli takımda olmadan da zarar verdikleri masalını anlatır. Biz de bir şey anlatacakmış gibi yine dinleriz.  

EMEKLİLİK HİZMETİ!

Yine çıkar birileri, 'malzeme bu' der, yine çıkar birileri 'öğrenmemiz gereken çok şey var' der, yine çıkar birileri 'ileriye yatırım yapıyoruz' der, yine çıkar birileri, önümüzdeki maça 5 kişiyi çağırmaz ve 'halktan özür dilesinler' der. Yine çıkar birileri 'biz içeride nelerle boğuşuyoruz' der...

- Herkesi inandırabilirsiniz, herkesi ikna edebilirsiniz (ki zannetmiyorum) ama beni gram inandıramıyorsunuz yani kandıramıyorsunuz.

Her maça ülkenin milli takımını kaos içinde hazırlamayı vazife edinmiş, kendisi ile çekişen, hatta söylediklerinin anlamını çözemez hale gelen bir ombudsman izlenimi veren, ülke içinde tartışılır hale gelen, saygıyı, sevgiyle değil de korku ve tehditle almaya çalışan sayın Fatih Terim, son 3 yıldır hiçbir şey vermediğin Türk futboluna belki de en iyi katkıyı emekli olarak verebilirsiniz...
 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)