comScore

Fatih Terim'in Kosova maçı öncesi basın toplantısı

11 Kasım 2016, Cuma 18:29
Fatih Terim'in Kosova maçı öncesi basın toplantısı

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Kosova maçı öncesi basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 12 Kasım Cumartesi günü oynanacak Kosova maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Terim'in basın toplantısına Okay Yokuşlu, Cengiz Ünder ve Kaan Ayhan da katıldılar. 

Genç oyunculardan Cengiz Ünder Milli Takıma alındığı için çok mutlu olduğu dile getirirken kendisine bu şansı veren teknik direktörüne de teşekkür etti. Ünder, "Bugünlere gelene kadar çok çalıştım. Buraya geldiğim için gururlu ve onurluyum. Daha çok çalışıp uzun yıllar boyunca Milli Takım'a hizmet etmek istiyorum.'' dedi.
Bundesliga 2'de Fortuna Dussendorf forması giyen Kaan Ayhan ise Süper Lig'de forma giymek isteyip istemeyeceği ile ilgili soruya "Bir gün Türkiye'de oynamak isterim elbette. Burası benim ülkem. Ama cevap vermesı zor soru şimdilik takımıma odaklandım." dedi.


Fatih Terim Kosova maçı öncesi basın toplantısında soru almadı


Fatih Terim "Maça 24 saat kala maç dışında hiçbir soruya cevap vermeyeceğim" derken "Ne isterseniz maçtan sonra sorabilirsiniz. Yarın imkanımız olursa bol bol konuşuruz." ifadelerini kullandı.

Terim ayrıca, "Özellikle son maçlarda maça 24 saat kala bizlerin ve oyuncuların etkilenmesine sebep olan birçok şey yaşadık. Daha önce düştüğümüz tuzağa veya yapılana burada müsade etmek istemiyorum." ifadelerini kaullandı. 


Fatih Terim'den Ukrayna, İzlanda ve Hırvatistan maçları açıklaması


"Realist gözle bakacak olursak Ukrayna'nı kendi sahamızda yenemememiz başarısızlık." diyen Fatih Terim, "İzlanda maçını kaybetmemiz doğal karşılanabilir. Daha evvel tam kadroyla 3-0 yenilmiştik. O turnuvaya da gitmiştik. Hollanda'nın olmadığı, bizim olmadığımız bir turnuva. O başarıyı bir kenara koyalım. Hep birlikte gittik o turnuvaya." dedi. Terim ayrıca "Elinize vicdanınıza koyun. Hırvat deplasmanında herkes 4'ler 5'ler beklerken bu genç çocuklar puanla döndü." ifadelerini kullandı.


Milli Takımın kaptanı kim olacak?


Kaptanın kim olacağı ile ilgili sorulan soruya "O konuda bir sıkıntı yok, Arda ile Mehmet aralarında konuşmuşlar. Arda Milli Takımda oynama sayısı olarak da Mehmet'in önünde sanırım. O konuda bir sıkıntı yok" cevabını verdi ancak kaptanın kim olacağını net olarak söylemedi.


Fatih Terim: "Milli Takımda iyi bir ortam var"


"Milli takımda iyi bir ortam var. Son zamanlarda görmediğimiz kadar iyi bir görüntü var." diyen Terim, "2 puanımız var. Üzülmeliyiz tabi ama güçlü takımlarla deplasmanda oynadık. Yeniden başlamak iyi için bir atmosferi seziyorum." ifadelerini kullandı.

Fatih Terim ayrıca "Kosova maçı kolay olmayacak. Ukrayna 3-0 yendi ama 80'e 1-0 gitti. Estonya ve Letonya'lardan gördük bunları biz." şeklinde konuştu.

KEREM DEMİRBAY VE TOLGAY ARSLAN MİLLİ TAKIMA ALINABİLECEK Mİ?

Tolgay Arslan'ı çok beğendiğini söyleyen Fatih Terim, Bazı oyuncuları kazanmak için uğraşıyoruz. Bunların başında Tolgay Arslan var. Kerem Demirbay ve Sinan Gümüş de bu oyunlar arasında" şeklinde konuştu.

"Kerem Demirbay bir an evvel tercihini yapmalı." diyen Terim, "Kerem ve Sinan Gümüş'ün hukuki işlemlerini bekliyoruz diyelim." ifadelerini kullandı.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"