comScore

Wolfsburg Wolfsburg

Fatih Terim'den Yunus Mallı yorumu

07 Ocak 2017, Cumartesi 09:34
Fatih Terim'den Yunus Mallı yorumu

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Wolfsburg'a transfer olan Yunus Mallı hakkında konuştu.

FutbolArena - Bundesliga'da Mainz forması giyen Yunus Mallı, 12.5 milyon Euro karşılığında Wolfsburg'a transfer oldu. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, genç oyuncuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Sabah'a konuşan Fatih Terim, "Müthiş karakterli bir oyuncu. İş ahlakı mükemmel. Oynayıp oynamama konusunda asla sorun yaratmaz. Görev verildiğinde en iyisini yapar. İdmanlarda sessizdir ama çok çalışır. Forvet ve forvet arkası oynar. Ancak tek forvet oynadığında zorlanıyor. Ben o yüzden Milli Takım'da Burak veya Cenk'le oynatıyorum. Tekniği harikadır. Oyun içinde bazen görünmez ve ortaya çıktığında hemen işi bitirir. Fizik kalitesi güçlüdür. Çabuk ve süratlidir. Dar alandaki patlama sürati de çok iyidir. Özellikle rakip kale önünde ikiye birleri çok çabuk yapar. Ceza alanına girdiğinde etkili şutlar atar" dedi.
Yunus'u Bundesliga'da bir Bayer Leverkusen-Mainz maçında izleyip beğendiğini hatırlatan Fatih Terim, genç yeteneği, A Milli Takım'a kazandırma öyküsünü de şöyle anlattı: "Yunus Mallı'yı, Leverkusen-Mainz maçı sonrası yanıma çağırdım. Kendisine, 'Seni Türk Milli Takımı'nda görmek istiyorum' dedim. Yunus da sadece 'Gurur duyarım' dedi ve kabul etti. Yunus'un Wolfsburg'da, Meinz'dan daha başarılı olacağına inanıyorum. Çünkü Mainz daha çok savunma ağırlıklı oynadığı için Yunus az pozisyon buluyordu. Wolfsburg öne doğru oynayan ve hücumu düşünen bir takım. Bu yüzden Yunus da daha çok pozisyona girecektir. Onun en önemli karakteri pas verme konusunda cömert olmasıdır. Genelde gol atanlar attırmak için özel çaba sarf etmezler. Yunus tam tersi bir oyuncu hem kendi atar hem de attırır."

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)