comScore

Fatih Terim'den genç oyuncularına övgü

27 Mart 2017, Pazartesi 23:46
Fatih Terim'den genç oyuncularına övgü

Fatih Terim, Moldova maçının ardından futbolcularına övgülerde bulundu.

FutbolArena - 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri grup etabında Finlandiya'yı 2-0 yenen A Milli Takım, devamındaki hazırlık maçında Moldova'yı 3-1 yendi.

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre Türkiye Milli Takımlar Futbol Direktörü Fatih Terim, Moldova maçının ardından futbolcularına övgülerde bulundu.
'DÜNYANIN EN GENÇ MİLLİ TAKIMLARINDAN'

Galibiyeti değerlendiren Fatih Terim, "Atmosfer çok muhteşemdi. Önce Eskişehir seyircisi, Eskişehir halkı tarafından son derece güzel ağırlandığımızdan dolayı ve stattaki atmosferi sağladıkları için sonsuz teşekkür ediyorum. Tam bir futbol arenasıydı. Maça gelince görmediğimiz oyuncuları veyahut çok fazla şans vermediğim oyunculara şans vereceğimi söylemiştim. Yaş ortalaması 23.9 aşağı yukarı, 23-24, belki de dünyanın en genç milli takımlarından birini sürdük sahaya. Bence bir saat çok da iyi oynadılar. Goller attılar, çok güzel hareketler yaptılar, oyunu çok iyi oynadılar. İstedikleri zaman pas, istedikleri zaman baskı yaptılar. Bu zaman zarfında da hiç pozisyon vermediler. Sonuç itibariyle hazırlık maçı, görmemiz gerekenleri gördük. Hazırlık maçı da olsa galibiyet her zaman önemlidir. Puan maçı da olsa, ciddiyetten ayrılmamak lazım. O yüzden galibiyeti alışkanlık haline getiren bir milli takım olmaya devam edeceğiz. Yine bir 20 maç gibi bir seri olur. Sakatlık olmaması bizim için önemli. Tüm kulüplerine de buradan teşekkür ediyorum. Sonuç olarak ilk defa milli olan 3-4 tane oyuncumuz vardı. Epeydir şans vermediğimiz oyuncularımız şöyle baktığımız zaman, hakikaten zevk veren bir 1 saat veya 90 dakika, gol yemeyebilirdik ama Moldova ile oynamak çok kolay değildir. Oynatmayan veyahut fizik gücüne dayalı ama başarıyla oynadılar, bütün oyuncularımı kutluyorum. İnşallah böyle devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)