comScore

FutbolArena TV

Fatih Terim: "Real Madrid'in her oyuncusu birbirinden daha değerlidir"

05 Kasım 2019, Salı 20:46

 Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde oynayacakları Real Madrid maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. İspanya'ya giden Galatasaray kafilesi, Real Madrid müsabakasınden önce son hazırlıklarını yaptı.

"KAYBEDECEK BİR ŞEYİMİZ YOK"
Fatih Terim, Real Madrid - Galatasaray maçı basın toplantısında konuştu:

 "Matematik olarak baktığımızda çok net görebiliyoruz. Kaybettiğimiz takdirde artık UEFA Avrupa Ligi tarafına bakmak zorundayız. Kaybedecek bir şeyimiz yok. Real Madrid'in her futbolcusu birbirinden değerlidir. Bale ve James Rodriguez yoksa Real Madrid daha az güçlü diyemem. Bale'in oyunculuğuna sözüm yok. Dünyanın en iyilerinden biri, iyi bir solak."

GOL ELEŞTİRİLERİNE YANIT

"Galatasaray grupta gol atamadığı için eleştirilebilir. Galatasaray her zaman felsefesi atak olan ve gol kralları çıkarmış bir takımdır. Pozisyon üretmiş ama gol atamamış. 1 buçuk dakikada bulduğumuz 3 net pozisyondan birini değerlendirseydik, farklı bir oyun olacaktı. Kaybetmekten korkmayan bir takım istiyorum."

"Üzgünüz tabii. Puan kaybettiğimiz ve benim çok kafama takmadığım istatistikler için. Gol atmamız lazım. Real Madrid ile oynamak tabii ki kolay değil ama biz dünyanın her yerinde her takımla oynadık. Korkmadan oynamalıyız, kaybettiğimizde sorumluluk bize ait."

"NAGATOMO'DA SIKINTI VAR"

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Real Madrid maçı takımın son durumu sorulması üzerine "Yuto Nagatomo'nun sol tarafında sıkıntı var" diyeyerek durumunun şüpheli olduğunu ifade etti.

"BEN GENEL OLARAK YÖNETMEYİ TERCİH EDERİM"

"Her teknik adamın bir tavrı, tarzı, karakteri, reaksiyonu vardır. O yüzden bir başkası yerine karar veremem. Ben sert tepki gösteririm, başkası oralı olmaz. Başkası idare etme yöntemine gidebilir. Ama ben genel olarak yönetmeyi tercih ederim."

Galatasaray Videoları