comScore

FutbolArena TV

Fatih Terim: ''Rakip bizi hiç zora sokamadı.''

24 Mart 2017, Cuma 22:58

FutbolArena - Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Finlandiya maçının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 


"KOSOVA TAKIMI HERKESE HER ŞEYİ YAPABİLİR"

"Her maçın kendisine göre önemi fazla. Kosova bizim için ciddi bir maç olacak. Arnavutluk'ta oynayacağız biliyorsunuz 11 Haziran'da. Kosova her zaman, herkese, her şeyi yapabilecek bir takım. Bugünün özeti doğru oyundur. İlk yarıda direkten dönen top dışında rakibe neredeyse pozisyon vermedik ve baya fırsat bulduk. Sonuçta 3 puan çok önemliydi. Kosova maçından 3 puanla ayrılırsak pozisyonumuz daha değişik yerde olacak. Oradan sonra finaller başlıyor. Yani bir anlamda bundan evvelki Avrupa Şampiyonası'nda olduğu gibi İzlanda, Hollanda, Çek Cumhuriyeti gibi atmosferle karşılaşacağız."

"BU BİZİ NEREYE GÖTÜRÜR..."

"Son maçın Finlandiya oluşu. Bana göre kestirme fikir şudur. 3, 3 gitmekte yarar var. Bu bizi nereye götürür bilemiyorum ama Allah izin verirse niyetimiz Dünya Kupası. Oyuncularıma, Antalya halkına ve sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Dolayısıyla güzel bir gün yaşadık."


Fatih Terim'den Arda Turan'ın performansıyla ilgili yorum


Fatih Terim, Finlandiya maçının ardından Arda Turan'ın sergilediği performansla alakalı olarak ise farklı bir bakış açısı sergiledi. 

"Ben her şeyi, her saniye ümit ederim. İyi başladık. Golleri erken bulduk. Arda, Yunus, Volkan, Olcay ve Cenk 5 tane hücumcu ile başladık. Onun için doğru oynadık denedim. Zaman zaman rakibi ileride sıkıştıran, özellikle geçişlerde ani baskıyla rakibini sıkıntıya sokan bir takımdık. Devre sonuna doğru hafif düşmeler oldu. Çünkü takdir edersiniz ki, orta sahaya Selçuk'un yanına Arda'yı koydum. Çok da iyi oynadı. En son final olarak şunu söyleyebilirim. Doğru oynadık dememin sebebi, rakip bizi hiç zora sokamadı. Pozisyon vermedik. Biz zaman zaman pozisyonlar bulduk. Son saniyeye kadar da kovaladılar. Televizyon başında insanları tedirgin etmeyen bir oyun seyrettirdik."

"CENK TOSUN'A MAŞALLAH DİYELİM."

"Cenk Tosun attıkça kendine güvenini arttıracaktır. Biz de belkide ilerideki maçlarda zaman zaman çift atak oynayacağız. Öyle olunca daha da rahatlar belki. Tek başına bu fizikli takımın defansına karşı mücadele etmek kolay değil. Maşallah diyelim."

VİDEO ÖNERİLERİ