comScore

Fatih Terim kadroyu değiştiriyor

08 Ekim 2016, Cumartesi 13:39
Fatih Terim kadroyu değiştiriyor

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, İzlanda maçında kadroda değişiklik yapacak.

FutbolArena Özel - İzlanda'nın temposu, direnci ve fizik gücünün 90 dakikanın tamamına yaydığına değinen Terim, ilk değişim hamlesine imza attı.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, A Milli Takım üzerinde 2 önemli değişiklik yapmaya karar verdi. Zorlu deplasmanda Mehmet Topal stopere, Tolga Ciğerci orta sahaya... Tecrübeli teknik adam, Türkiye Liginin en fazla koşu mesafesine sahip ve her maçta başarılı istatistiklere imza atan Tolga'ya ilk kez 11'de yer verme kararı aldı. Terim, Ömer'in yanında Mehmet Topal'a, İzlanda'da kesin olarak bu kez stoperde görev verecek.
VOLKAN ŞEN SAHAYA, ENES ÜNAL KENARA
 
Kalabalık bir orta saha ve kanat organizasyonlarına ağırlık vermek adına Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Enes Ünal'ı da kenara alacak. Volkan Şen'i 11'e dahil edecek olan Fatih Terim, Kaan Ayhan'a yeniden yedek kulübesinde yer verecek.

Aynı zamanda İzlanda'nın 10 numaralı ismi Gilfy Sigurdsson'un çok tehlikeli bir oyuncu olduğuna dikkat çeken Terim, bu oyuncu için futbolcularını özel olarak uyaracak. 9 Eylül 2014'te 3-0 kaybettiğimiz maçta da 1 gol atan İzlanda'nın beyni olarak gördüğü oyuncu için orta saha ve savunma oyuncularına ‘gözünüzü ayırmayın' talimatı verecek.

Türkiye'nin İzlanda 11'i: Volkan Babacan, Şener Özbayraklı, Ömer Toprak, Mehmet Topal, Caner Erkin, Tolga Ciğerci, Ozan Tufan, Hakan Çalhanoğlu, Volkan Şen, Emre Mor, Cenk Tosun

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!