comScore

FutbolArena TV

Fatih Terim: "Futbolun dengesi var; adaleti yok!"

09 Temmuz 2020, Perşembe 00:46

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Süper Lig 31. haftasında deplasmanda Aytemiz Alanyaspor'a 4-1 kaybettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu. 

"SKORDAN DEĞİL AMA OYUNDAN ZEVK ALDIM"
Skordan değil ama oyundan zevk aldım diyerek sözlerine başlayan Fatih Terim, "43'te yediğimiz gole kadar pozisyon vermedik. Oyunun hakimiydik. Taçtan gol yedik. Adem Büyük ile 1 metreden kaçırdık, 1-1 olacaktı. Dönen atak 2-0 Birçok anlamda istediklerimizi yaptık, oyunun hakimi bizdik. Kaçan fırsatlarımız var. Yani dışarıdan biri gelse şu skoru görse. O yüzden diyorum bu oyunun sonucu bu olmamalıydı" ifadelerini kullandı. 

FATİH TERİM'DEN YABANCI KURALI HAKKINDA

TFF yabancı kuralını yeni açıkladı. 3-5 ay önce başka kulüpler tarafından açıklanmıştı 8 sahada olacak diye. Daha önce bu algı yapıldı. Dünyanın hiçbir tarafında herhangi bir kurumda kısıtlanarak hiçbir zaman büyüme, gelişme olmamıştır Demek ki bu kural geçen sene gelseydi Ozan'ı satamıyor, 11 milyon euro alamıyorduk. Konu bu değil ki. Bizim yetiştirmede sıkıntımız var. Mesele yabancı oyuncu kuralı değil, mesele oyuncu yetiştirmekte. Herkes hazırlansın tekrar 3-0 hükmen mağlubiyetlere. Muhakkak ki her şeye uyacağız ama inşallah doğru bir karardır.  Bugün Dünya şampiyonu olanlarda yabancı sınırı serbest. Bugün yüksek bedelli Türk oyuncuların bonservisi oldu. Bizim oyuncumuz, yabancı oyuncu diye bir şey söz konusu olmadı. Kısıtlanarak, yasaklanarak insanlar gelişemez. Benim düşüncem bu. 
 

Galatasaray Videoları