comScore

FutbolArena TV

Fatih Terim, Club Brugge maçı öncesi basın toplantısı düzenledi

17 Eylül 2019, Salı 18:55

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Şampiyonlar Ligi'nde oynayacakları Club Brugge maçı öncesi basın toplantısında gelen soruları yanıtladı.

"BELHANDA BİZİM ANAHTAR OYUNCUMUZ. CİDDİ BİR KAYIP"
Belhanda'nın sakatlığıyla ilgili gelen soruya Fatih Terim, "Belhanda bizim için önemli bir oyuncu. Her oyuncumuz önemli ama anahtar kelimesini kullanabileceğimiz oyunculardan biri Belhanda. Aynı tipten çok fazla oyuncumuz yok. Geçen seneden beri ona değişik görevler veriyorum ve çok iyi yapıyor. Hiç beklemediğimiz bir anda ciddi bir kayıp. Maçın 93. dakikasında beklemediğimiz bir anda maalesef böyle bir sakatlık oldu. Belki yazılanlar kadar süresi o kadar olmayacak. Buna rağmen bugün olmak üzere, birçok maçta olmayacak. Acil şifalar diliyorum. Enteresan bir sakatlık oldu. Çenesinde kırık oldu iki yerden. Bizim için önemli bir kayıp."

4 haftadan Fatih Terim olarak memnun olmam söz konusu değil. 5 puan kaybettik. Öyle bakmak lazım. Nasıl kaybettiğimiz, her hafta gördüğümüz kırmızı kartlar önemli değil. Demek ki çok da iyi oynamamışız. Olaya böyle bakarsak. Diğer taraftan baktığımızda, bazı oyuncularımızı kaybettik. Yeni bazı oyuncular geldik. İki önemli hadise mi yoksa olay mı diyelim. Biri Afrika ve Güney Amerika Kupası. Afrika Kupası'nda çok oyuncumuz vardı. Şampiyon olmuş takımın oyuncuları kısa sürede 40-50 derece arası sıcakta turnuva oynadı. Bu kolay değil. İkincisi ise şu: Milli takımlara oyuncu vermek bizim için gurur vesilesi. Ancak fazla sayıda verdiğiniz zaman dönüşler biraz sıkıntılı oluyor. Son oynadığımız maçta olduğu gibi. Kasımpaşa maçı için söylüyorum. Lemina 45 dakika oynar diye düşünmüştük ama onu bile bulamadık. Muslera ve Nagatomo uzun seyahatten geldiler.

FALCAO'NUN FORM DURUMU

Falcao'nun transfer döneminde doğal olarak 2-3 haftalık eksiği oldu. Bireysel çalışma takım antrenmanı gibi olmaz. Öyle bir eksiği var. Ancak önemli bir örnek şu ana kadar. Sabah 9'da idmana gelip, öğleden sonra 3'te 4'te gidiyor. İyi de çalışıyor. Mücadele ve konsantresi, oyuna olan açlığı bizi çok sevindirdi. Pek de çok eksiği varmış gibi görünmedi. Her geçen gün daha iyi olacaktır. Karakteri ve mütevazi oluşuyla kendisini takıma sevindirdi.

"DIAGNE BİZE HİZMET EDEN, TER DÖKEN FUTBOLCU"

Terim, Diagne'nin kendilerine rakip olması hakkında; "Galatasaray kulübü olarak oyuncu geçişlerinde orada oynayamaz, burada oynayamaz demiyoruz. Ben daha önce de bu konu hakkında konuştum ve tutumum sert değil. Diagne de aynı şekilde. Diagne bize hizmet etmiştir, ter dökmüştür. Kendisine teşekkür ediyorum. Şimdi karşımızda rakip. Elbette o da kendi takımının kazanmasını isteyecektir. Ona da sonsuz başarılar diliyorum.

"ŞAMPİYONLAR LİGİ MÜZİĞİNİ SEVİYORUM. NEREDE OLDUĞUMUZU HATIRLATIYOR"

Galatasaray'ın kuruluş amacı böyle dev organizasyonlarda bulunma isteği. İlk maçımıza da iyi başlamak en büyük amacımız. Şampionlar Ligi müziğini çok beğeniyorum. Baştaki müziği çok seviyorum. Bayılıyorum yani. Beni etkiliyor. Nerede olduğumuzu hatırlatıyor bana. Ancak cezai şartlardan dolayı aynı koşullarda değiliz maalesef. Bunu geçen sene de söylemiştim. Club Brugge kendi sahasında oynayıp avantajı yakalamak isteyecektir. Biz de aynı durumdayız. İyi bir futbol ve iyi bir sonuç istiyoruz. Birçok defa bulunmama rağmen herhalde hiç bıkmadan dinleyeceğim müzik Şampiyonlar Ligi müziği olsa gerek.

"TEK TESELLİMİZ PSG VE REAL MADRİD'İN ESKİ FORMUNDA OLMAMASI"

Club Brugge gençlerle tecrübeli oyuncuları iyi harman etmiş bir takım. Tehlikeli de genç oyuncuları var. Dikkat etmemiz gerekecek. Muhakkak ki grubumuz herkese göre çok net. Ancak oyunlar sahada oynanıyor. Galibiyetler masa başında, kağıt üstünde değil sahada alınıyor. Biz favorilere saygı duyuyoruz ama grubun ilginç geçmesi muhtemel. Club Brugge için de geçerli. İyi bir takım. Dikkat etmemiz gerekli. Genk ve Cercle Brugge maçlarını izledim. Umarım iyi başlarız. Tek tesellimiz PSG ve Real Madrid eski formunda değil."

Galatasaray Videoları