comScore

FutbolArena TV

Fatih Terim: "Cezalı ve sakat oyuncu çok, Sürpriz oldu ama Babel de sakat. B takımından oyuncular olacak"

25 Kasım 2019, Pazartesi 17:22

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray grubunun dördüncü maçında Club Brugge'u ağırlayacak. Grupta 1 puanla son sırada yer alan sarı kırmızılılarda maç öncesi teknik direktör Fatih Terim basın toplantısı düzenledi. 

ÖMER BAYRAM: "KENDİMİZE İNANIYORUZ"
"Kendime her zaman inandım ve pes etmedim. Sezon başı kampında takımdan ayrılacağım iddiaları vardı. Ben hiçbir zaman bunu düşünmedim ve antrenmanlarda kendimi yüzde 100 gösterdim. Hocam da bana orta sahada şans verdi. Bunu da sonuna kadar iyi kullandığımı düşünüyorum. Savaşçı ruhumla mücadel ediyorum. Galatasaray'da nerede oynuyorsan oyna savaşmalısın. Bunu yapmaya da devam edeceğim. Orta saha, sağ bek, stoper fark etmez. Ben her yerde savaşçı ruhumla oynamaya hazırım. Eksiklerimiz var ama Galatasaray'ın her oyuncusu değerlidir. Bu maçın önemini hepimiz biliyoruz. Galatasaray her zaman Avrupa kupalarına layıktır. Biz yüzde 100 mücadele ederek maçı kazanmak istiyoruz. Taraftarımızın desteğiyle içimizdeki hırsı sahaya yansıtmalıyız."

FATİH TERİM'İN AÇIKLAMALARI

"Futbolculuk hayatınızda bile az görünebilir bir olayı yaşıyoruz. Listeye yazmadığımız futbolcular vardı. Cezalı ve sakat oyuncularımız var. Falcao, Andone, Luyindama, Şener ve Babel. Sürpriz oldu ama Babel de var. Taraftarlarımız bilmeli ki, onlar olmazsa bizim olma ihtimalimiz yok. Biz Avrupa'daki başarılarımıza onlarla birlikte ulaştık. Bazı şeyleri taraftarlarımız onarabilir. Belhanda'nın hareketini tasvip etmem mümkün değil ama çenesi kırık halde maç oynayan bir adamdan bahsediyoruz. Onu da bazı şeyler acıtmış olabilir. Kötü oynuyor olabilir ama yaptığı fedakarlıkları da unutmamalıyız."

"BABEL'E FEDAKARLIK GÖSTERMELİYİZ"

"Babel, milli maçtan dizi çok şiş halde dönmüştü. Bir yandan dizini halletmeye çalışırken, biz de işin ruhunu tedavi etmeye çalıştık. Şimdi bizim de fedakarlık göstermemiz lazım. Bunu yapacak olan da taraftar. Onlar olmazsa biz olmayız. Bütün bu yaraları sarmamızda bize en büyük desteği taraftarlarımız sağlayacaktır. Tribünde onların göstereceği şefkat ve anlayışa ihtiyacımız var."

"KAMPA GENÇ TAKIMLA GİTTİK"

"Denizli'nin haftası ancak toplandık, iyi hatırlayın. FFP gereği 14 yabancımız olması hasebiyle zaten o hafta toplandık. Buradaki en az 7-8 oyuncu bizle sezon başı geçirmedi. Avusturya'ya neredeyse genç takımla gittik. Sıkıntıyı yansıtmamaya çalıştık, yolda giderken hallederiz dedik. Bu bizim pes edeceğimiz anlamına gelmez. Ligde de Şampiyonlar Ligi'nde de umduğumuzu bulamadığımız gibi yarınki gol çok değerli olur. Galatasaray'ın şampiyonluk kazandığı UEFA yolu açılabilir. Benim de isimlerin çok iyi olduğundan hiç şüphem yok. İsimlerle aynı fikirdeyim ama umut ederim ki cisimler de aynıdır demiştim. Biz toplum olarak bir yerde hep beraber yanlış yapıyoruz. Bir kısım isteyerek yapmıyor, bir kısım yapıyor. Galatasaray taraftarı hiç merak etmesin, ben onlarla her şeyi paylaşıyorum. Soğukkanlılığımızı koruyarak hep birlikte buradan çıkacağız. Benim taraftarım, camiam hiç merak etmesin. Ben buradayım! Ne gerekiyorsa

Galatasaray Videoları