comScore

FutbolArena TV

Fatih Terim: "Çekemeyenker, kıskananlar yerinde gözü olanlar, 'ben niye yapamıyorum' diyenker.. Hepsi var"

22 Aralık 2019, Pazar 00:24

Galatasaray, Süper Lig 16. haftasında deplasmanda Göztepe'ye 2-1 mağlup oldu. Maçın ardından Fatih Terim çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

"SINANIYORUZ!"

Belki de en fazla bu maçta pozisyona girdik. Her türlüsüne girdik. Açıkçası hepimiz bu bedeli ödeyeceğiz. Deneniyoruz, sınanıyoruz bu kesin. Yapacağımız tek şey, sabretmek. Sabır derken, başarmak için her zamanki gibi birlikteliğimizi sürdürmek ve çok çalışmak lazım.
"GASSAMA'YA İKİNCİ SARI? YATANLAR, SAKATLIKALR VE BUNA MÜSADE EDEN HAKEMLERİMİZ"

Ömer'in düşürülmesi faul ise -ki faul verdi. Gassama'ya sarı kart gerekliydi. Skor 1-1. Maalesef oynamaya çalışan biz oluyoruz, çok eksik oynuyoruz zaman olarak. Yatanlar, doktorların içeri girmesi, sakatlananlar buna müsade eden bazı kalibrede olmayan hakemlerimiz. 

"DÜZGÜN VE YAPICI ELEŞTİYE VARIM AMA BEL ALTINA GİRİNCE ORADA DUR DERİM!"

Düzgün, yapıcı eleştiriye saygıyla karşılık verdim. Ne zaman iş belden aşağı, kasıt veya altında bir şey var gibi anladığım anda kimseden çekinmeden her türlü mevkideki insan için gereğini söyledim, söylemeye de devam edeceğim. Şu anda yarışıyoruz. Zaten bizim arkadaşlarımızın tarafından biliniyor. Zamanı var onların. Şu bir gerçek, futbolda dün yok. Kazanınca düşmanınız artıyor. Çekemeyenler, kıskananlar, biz niye olamıyoruz diyenler. Karşınızda sizin için kuyu kazanan biri oluyor. Seviyesi düzgün olursa, biz de bir şey elde edebilirsek hoşuma gider. 

"OYUN BU KADAR DURUR MU ARKADAŞ?"

Emre Mor'un sakatlığı yok. Gripti, idmanlara çıkmadı. Ben de kadroya almadım. Bugün çıknan kadro sizce eksik kadro mu? Evet, çok sakatımız vardı. Ancak onlarla da Galatasaray kaybetti. Eksikten ziyade Göztepe'nin mücadelesi ve galibiyetini kenara itmeyelim. Başka konuları irdeleyelim bence. Kaç dakika oynadık veya kaç dakika oynanmadı? Her maçta ben bunu rica ediyorum. Oyun bu kadar durur mu arkadaş? 5-1 yenilelim. 8-1 yenillim. Oyun bu kadar durur mu? Bu kadar yatılır ve hakem de müsade eder mi?

Galatasaray Videoları