comScore

Fatih Karagümrük Süper Lig'de! 36 yıllık hasret bitti

30 Temmuz 2020, Perşembe 23:55
Fatih Karagümrük Süper Lig'de! 36 yıllık hasret bitti

Fatih Karagümrük, Süper Lig'de! TFF 1. Lig play-off finalinde Adana Demirspor'u penaltı atışları sonrasında eleyen Fatih Karagümrük, 36 yıl sonra Süper Lig'e yükseldi. 

FutbolArena - Süper Lig'e yükselen son takım belli oldu. TFF 1. Lig play-off finalinde Adana Demirspor ile Fatih Karagümrük karşı karşıya geldi. 120 dakika sonucunda 1-1 berabere biten müsabaka penaltı atışlarına kaldı. 

Adana Demirspor ile Fatih Karagümrük arasında oynanan play-off finalinde Fatih Karagümrük, ilk yarıda 40. dakikada Çağrı'nın golüyle 1-0 öne geçti. Adana Demirspor, 69. dakikada Pa Dibba ile bu gole yanıt verdi ve skoru 1-1 yaptı. 90 dakikanın sonucu 1-1 berabere bitti. 
UZATMALARDA POZİSYON VAR GOL YOK

Adana Demirspor ile Fatih Karagümrük arasında oynanan play-off finalinde 90 dakika sonucu 1-1 berabere bitti. Uzatma dakikalarında iki takım da pozisyonlara girmesine rağmen son vuruşlarda başarılı olamadı ve Süper Lig'e yükselen son takımı penaltı atışları belirledi. 

FATİH KARAGÜMRÜK SÜPER LİG'DE!

Fatih Karagümrük, penaltı atışlarıyla turu geçti ve Süper Lig'e yükseldi. 

SÜLEYMAN HURMA'NIN 2018'DE YAPTIĞI KONUŞMA (TRT SPOR)

Hedefimiz Süper Lig'e çıkmak. TFF 1. Lig değil. Ona göre bir oluşum yaptık. Zannediyorum ki, önümüzdeki yıllarda Avrupa kupalarında oynayan bir kulüp seyredeceğiz. İnsan, tutkularının peşinden gitmeli. Üniversitede öğrencilere ders anlatırken aynı şeyi söylüyorum. Başarının ortak noktası, tutkularının peşinden gitmektir. Ben de böyle bir tercih yaptım. Türk futbol tarihinde ilk defa futboldan gelen birisi, futbol için yatırım yapmaya çalışacak. İnşallah beceririz. Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"