comScore

Fatih Karagümrük Başkanı Cengiz Günaydın'ın isyanı! 'Tayyip Erdoğan'ın eski takımı diye...'

08 Kasım 2017, Çarşamba 20:39
Fatih Karagümrük Başkanı Cengiz Günaydın'ın isyanı! 'Tayyip Erdoğan'ın eski takımı diye...'

Fatih Karagümrükspor Başkanı Cengiz Günaydın, Langa tesisleri için isyan etti. Günaydın ilgi çekici açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fatih Karagümrük'ün Başkanı Cengiz Günaydın, Langa Tesisleri hakkında konuştu. Fatih İlçesinin tek profesyonel futbol tesisinin Fatih Karagümrük yerine Beyoğlu takımı Erokspor'a tahsis edilmesine sitem eden Günaydın, "Recep Tayyip Erdoğan'ın eskiden futbol oynadığı takım Erokspor olduğu için bu tesisin Fatih yerine Erokspor'a verilmesine isyan etti.

"GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ VE BELEDİYE BAŞKANI REDDETTİ"
4 yıldır Langa Tesislerini istediklerini belirten Günaydın, "Önce İstanbul Belediyesi'ne başvurduk ama oraya metro yapılacağını söylediler. Metro yapılana kadar kullanmayı talep ettik, kabul etmediler. Sonra Göksel Gümüşdağ'a gittik. O da Helikopter pisti yapılacağını söyledi." dedi. Ardından Langa Tesisinin bir vakfa tahsis edildiğini ve öğrenci yurdu olarak kullanıldığını söyleyen Günaydın, "Bir futbol takımı için tahsis edilen tesiste 20 tane öğrenci kalıyordu" dedi. 

Vakfa öneride bulunduklarını ve kendilerine bir yer bulmalarını, bu tesisinde de Fatih Karagümrükspor'a verilmesini söyleyen Günaydın bu teklifinin de kabul edilmediğini açıkladı. 


Tayyip Erdoğan'ın futbol oynadığı takım Kasımpaşa Erokspor


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eskiden futbol oynadığı takım olduğu için Erokspor'a bu tesislerin tahsis edildiğini söyleyen Günaydın, "Geçen sezon şampiyon olup 3. Lige çıktıklarında büyün İstanbul Belediyesi'nde tek İstanbul kulübü Erokspor'muş gibi davranıldı. Bu sosyal devlet anlayışına uygun değil" dedi. 

Antrenman tesisi bulamadıklarını söyleyen Günaydın "Bizden çok daha kötü durumda olan yanı başımızdaki Vefaspor soyunacak oda bile bulamıyor. Biz böyle dururken Erokspor Fatih'in göbeğindeki tek antrenman sahasına geldi, kondu. Bunları kim tahsis ettiyse ben hakkımı helal etmiyorum. Karagümrük kulübünün başkanı olarak haram zıkkım olsun diyorum. Bu adaletsizliktir, bu eşitsizliktir. Daha da ağır konuşacağım ama bir yerlere dokunacak. Hakikatten kilitleniyorum. O denli içim dolu. Benim kulübüme 2 km mesafede olan bir yeri alıp başka bir ilçenin takımına verdiler." dedi.

Bundan Recep Tayyip Erdoğan'ın haberi olmadığını düşünen Günaydın, "Bunu Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanımıza iletsek belki de buna çanak tutan kişileri dövecek. Bu kadar adaletsizlik olmaz, o bile şaşıracaktır." ifadelerini kullandı.

Alt Liglerle ilgili tüm gelişmeleri Alt Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)