comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fatih Altaylı'dan Fenerbahçe'ye yanıt

01 Eylül 2016, Perşembe 18:41
Fatih Altaylı'dan Fenerbahçe'ye yanıt

Gazeteci ve Eski Galatasaray Yöneticisi Fatih Altaylı, Fenerbahçe'nin kendisi hakkında yaptığı açıklamaya yanıt verdi.

FutbolArena Özel Röportaj - Fenerbahçe, Fatih Altaylı'nın geçtiğimiz günlerde Bloomberg HT'de yaptığı açıklamalara yanıt verdi. 

Altaylı'nın açıklamarı üzerine Fenerbahçe, ünlü gazeteci hakkında suç duyurusunda bulunacağını duyururken, aynı zamanda Altaylı'nın futbolda başlayan FETÖ soruşturmasına karşı algı oluşturma çabası içinde olduğu ifade edildi. 

Resmi internet sitesinden Fatih Altaylı'ya cevap veren Fenerbahçe şu açıklamayı yapmıştı.

FENERBAHÇE NE CEVAP VERMİŞTİ?

Fenerbahçe açıklamasında “17.03.2010 tarihinde kulübe üye yapılan yargı mensuplarının bu tarihte (17.03.2010 tarihinde) FETÖ/PDY mensubu olduklarına dair Fatih Altaylı'nın elinde bir delil var mıdır? Varsa bu delili o tarihte devlet ile paylaşmış mıdır? Paylaşmamış ise bunun nedeni nedir? Fenerbahçe Spor Kulübü linç edilirken Fatih Altaylı nerededir? Bugün söz konusu şahıslar için söylediği sözleri o tarihte söylemiş midir? Söylememiş ise sebebi nedir? Benzer şekilde Emre Belözoğlu'nun da Fenerbahçe'de ya da Galatasaray'da oynadığı dönemde, ya da bugün FETÖ/PDY üyesi olduğu yönünde elinde bir delil var mıdır? Fatih Altaylı elinde buna ilişkin bir delil varsa devlet ile paylaşmış mıdır?” denildi.

GALATASARAY İLE İLGİLİ ELLERİNDE BELGE VAR MI?

Fenerbahçe'nin açıklaması üzerine FutbolArena'ya konuşan Altaylı, “gerekirse mahkemede de yanıtımı veririm” dedi. 

Altaylı, şöyle konuştu: “Bu saçma bir açıklama. Uzun uzun yanıt vermeye gerek yok. Gerekirse mahkemede yanıt veririm. Bana elinde belge var mı diye soruyorlar. Peki, Galatasaray'ı FETÖ'cü olarak suçlarken ellerinde belge var mı? İhsan Kalkavan ile özel uçakta seyahat ederken Kalkavan'ın Fethullahçı olduğunu bilmiyor mu?” 

ALTAYLI NE DEMİŞTİ?

Fatih Altaylı, Bloomberg TV'de “Ben diyorum ki FETÖ üyesi savcıları kulübüne koştura koştura üye yaptıran Aziz Yıldırım şimdi neden feryat ediyor. Sen neden üye yaptın bunları? Neden bunların aidatlarını sen ödeyip koştura koştura kulübe üye yaptın. Madem sen FETÖ'ye karşıydın, neden bu kadar FETÖ'cü savcıyı üye yaptın. Hani sen FETÖ ile mücadele ediyordun. Aziz Yıldırım'ın böyle bir mücadelesi yok” demişti.

Aydın Cingöz 


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.