comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Altaylı'dan Dursun Özbek'e ağır sözler! 'Kafası basmıyor'

09 Ocak 2017, Pazartesi 23:04
Fatih Altaylı'dan Dursun Özbek'e ağır sözler! 'Kafası basmıyor'

Fatih Altaylı, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in geldiği günden bu yana faydadan çok zarar verdiğini ve kulübün borçlarının aksine arttığını söylerken oldukça sert ifadeler kullandı. 

FutbolArena - Gazeteci ve eski Galatasaray yöneticisi Fatih Altaylı, gündeme dair yorumlarda bulunurken, Galatasaray'da başkan Dursun Özbek ve yönetimini yerden yere vurdu. 

Bloomberg TV'de konuşan Fatih Altaylı'nın yorumlarından önemli kesitler şu şekilde:


Fatih Altaylı'dan Dursun Özbek'e çok sert eleştiriler


Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve yönetiminin geldiğinden bu yana kulübün banka borcunun arttığını, sportif başarının olmadığını ve en önemlisi kulübün arazilerini değerlendirmeye kafasının basmadığını söyledi. 
"DURSUN ÖZBEK VE EKİBİNİN YATACAK YERİ YOK."

Dursun Özbek, Galatasaray'da son 15 yıldaki transferleri araştırıyor. Tamam, güzel. Ancak transferde hata yapmayan kulüp dünya üzerinde yoktur. Sen bunu eğer yolsuzluk Trabzonspor'un kendine kulüp bul dediği Cavanda'ya niçin 2 milyon euro verdiğini yarın öbürgün sana sorar. Trabzon kurtulmaya çalışıyor, sen 2 milyon euro veriyorsun. Sakat Serdar Aziz'e 4.5 milyon euro + 3 futbolcu verilmesini de sorarlar. Galatasaray'ın antrenman sahasına ayak basmadan geri giden Sigthorsson'a verilen para... Dursun Özbek ve ekibinin yatacak yeri yok. Ne diyor? Parasızlık, borç, ödüyoruz da falan filan... 18 futbolcu aldılar. 45 milyon euro'dan fazla bonservis harcadılar. 

"ÖZHAN CANAYDIN VE DURSUN ÖZBEK DÖNEMİ BATAĞA SÜRÜKLEDİ"

Galatasaray, Dursun Özbek gelmeden önce 498 milyon TL banka borcu vardı. 720 milyon TL'ye çıktı. Yakın tarihin iki facia yönetimi. Özhan Canaydın ve Dursun Özbek yönetimi. Özhan Canaydın'a kulübü devrettiğimiz gün 5 milyon dolar banka borcu vardı. Bunun dışında çeşitli borçlar vardı. Toplamı 12 milyon dolar ediyordu. Yani Özhan Canaydın kulübü 12 milyon dolar borçla aldı. İlk senesinde 40 milyon dolarlık transfer yaptı. Devre arasında 20 milyon dolarlık transfer yaptı. Ondan sonra da çöküş başladı. Adnan Polat yönetimi biraz daha makuldu. O da borçlandı ama piyasadaki Galatasaray hisselerini geri almak maksadıyla borçlandı ama işi batağa sokmadı. 
"DURSUN ÖZBEK BASİRETSİZ VE BİLGİSİZ BİR ADAM."

"Sonra Ünal Aysal denen vatandaş geldi. Büyük har vurup harmansavurma sonrası Galatasaray'ın ekonomik durumunu bu hale getirdi. Ve Dursun Özbek basiretsiz, bilgisiz ve yeteneksiz bir adam olarak geldi buraya. 1.5 - 2 sene içinde borç iki katına ulaştı. Dursun Özbek kimseyi kandırmasın. Kulübün borcu arttı. Sportif başarı yok. Takımın başında Riekerink diye bir adam var. Ayrıca soruyorum, 25 senedir Dursun Özbek diye birisini herhangi bir gördü mü? Birden biri Duygun Yarsuvat döneminde ortaya çıktı. Otelci olarak Allah'ı var, Galatasaraylı kardeşlere yardımcı oldu ama girdi, 6 ay sonra başkan adayı oldu. Başka da adam gibi aday olmadığı için seçildi." 
"DURSUN ÖZBEK'İN KAFASI BASMIYOR."

"Dursun Özbek'in kafasına bazı şeyler girmiyor. Bu işleri yapmanın yöntemi vardır. Galatasaray'ın mallarını total olarak değerlendirmeye kafası basmıyor. İnşaatçı gibi Galatasaray arazini peşkeş çekmeye çalışıyor. Galatasaray arazileri üzerinden rant elde etmeye çalışıyor. Diyelim ki yapılan iş doğru. Ben bunun yöntemini anlatmaya çalışıyorum. Bana diyorlar ki, kardeşim sen de destek verdin. Ben destek verdim, neye verdim? Bu araziler değerlendirmeli. Mesela Divan Kurulu'nda abuk sabuk tartışmalar vardı. Birisi evler 2 katlı olsun. Diğeri aman su basmalarına dikkat edelim, öbürü de dış cephesini şununla kaplayalım gibi aptalca tartışma yapılıyor. Biz inşaat şirketi değiliz. Alan oraya ne isterse onu yapacak. Biz sonra paramızı alacağız. Florya ve Riva'nın eline Galatasaray'ın tüm varlıklarını koymak lazım. Totalini bir aset haline getirip değerini arttırıp, bunu halka açıp kontrolü kaybetmememiz lazım. Ben bunu söyledim. Başkandan randevu aldık. Ben ve Faruk Süren vardı. Mevcut ipoteklerin ve temliklerin nasıl kalkacağını anlatmasını istedik. Camiayla paylaşmak için bize bilgi vermesini istedik. Bize bir şeyler anlattı ama bir şey anlamadım. Daha önce bunu bize anlatmadığı için de evet oyu vermedim."


Fatih Altaylı'dan Beşiktaş, Fenerbahçe Ryan Babel, Mehmet Ekici transferlerine eleştiri


Üç büyüklerin transferleri hakkında da konuşan Fatih Altaylı, Beşiktaş'ın Ryan Babel transferini eleştirirken, Fenerbahçe'nin de Mehmet Ekici'ye ihtiyacı olmadığını söyledi. 

"OLCAY ŞAHAN BÜYÜK TAKIM TOPÇUSU DEĞİL."

Olcay Şahan büyük takım oyuncusu değil. Trabzon'da, Bursa'da, Antalya'da oynar ve o takımın yıldızı olur. Ancak Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'de oynayamaz. 

"BEŞİKTAŞ O ZAMAN EMENİKE'Yİ ALSIN."

" Şenol Güneş'in istediği oyuncular 100 milyon dolar değerinde. Forvet transferi için istediği özelliklerden bahsetmiş. Eto'o olmadı. O zaman gitsinler Emenike'yi alsın. Fenerbahçe de satmaya çalışıyor. Babel transferine gelelim. Ben inşallah 6 aylığına falan kiralarlar diye düşündüm. Ancak uzun vadeli sözleşmede Babel yatar diyorum. İnşallah yatmaz çıkar oynar ama bu transfer de gerekli değildi. Elinde o bölgede oynayacak çok adam var."

"FENERBAHÇE'NİN MEHMET EKİCİ'YE İHTİYACI YOK."

Mehmet Ekici, Fenerbahçe'ye çare değil. 3 sezondur Trabzon'da oynuyor. Trabzonspor bu süreçte ne başarı elde etti? Mehmet Ekici ne yaptı? O yüzden gereksiz bir transfer olur."

Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)