comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fatih Altaylı'dan Aziz Yıldırım'a gönderme

24 Ekim 2016, Pazartesi 18:14
Fatih Altaylı'dan Aziz Yıldırım'a gönderme

Fatih Altaylı, Bloomberg HT'de katıldığı programda Aziz Yıldırım'a göndermede bulundu.

FutbolArena - Gazeteci ve eski Galatasaray yöneticisi Fatih Altaylı, Bloomberg HT'de katıldığı programda Aziz Yıldırım hakkında yorumlarda bulundu.

Aziz Yıldırım'ın açıklamalarındaki bir noktada haklı olduğunu söyleyen Altaylı, "Ali Şen'in fetva verme hakkı var ama bizim yok. Aziz Yıldırım'ın haklı olduğu nokta bu. Fenerbahçe başkanının kim olup olmayacağına, istifa edip etmeyeceğine bizim karar verme yetkimiz yok. Koskoca bir camia var. Galatasaray ile ilgili olsa bunu söyleyebilirim, çünkü Galatasaray camiasındayım ve kulübe üyeyim, böyle bir hakkım var. Ama Fenerbahçe camiası mensubu değilsek buna hiçbirimizin hakkı yok. Aziz Yıldırım'ın da dediği gibi 'çıkıp istifa et...', sana ne kardeşim. Aziz Yıldırım'ın doğru söylediği nokta bu; karşısında aday var mı, çıkıyor mu? Haksız olduğu yerler de var. Sadettin Saran 'Aday olacağım" dedi, kulüpten attı. Büyük ihtimalle Aziz Yıldırım'ın karşısına çıkacak. Eğer ortada bir demokrasi varsa, birilerinin çıkıp aday olması lazım." dedi.
'GALATASARAY AZİZ YILDIRIM DEVAM ETSİN İSTİYOR'

Açıklamalarda suç unsuru bulunduğunu ifade eden Altaylı, "Aziz Yıldırım'ın sözlerine 6222'ye aykırı söylemler var. Medyaya cevap verebilirsin ama Bir spor adamının "Sokağa çıkartmam" demesi bir tehdit. Bu iş karşılıklı dava konusu. Tarif ettiği kişiler belli. Fethullah Gülen'in kontrolündeki bir bankadan kredi çekip yalı alanlar belli. Tehdite tehdit sallamışlar, çirkin şeyler."

Galatasaray'ın Aziz Yıldırım döneminde başarılarına göndermede bulunan Altaylı, "Bu sene oynanacak olan derbide Galatasaraylı taraftarlar "Aziz Başkan istifa etme" diye beste söyleyecekler. Galatasaraylı taraftarlar Aziz Yıldırım'ın istifa etmesini istemiyor." yorumunda bulundu.

LEVENT NAZİFOĞLU'NA SERT SÖZLER

Levent Nazifoğlu'nun konuştuğundan bir şey anlaşılmadığını söyleyen Altaylı, "Benim Galatasaray Spor Kulübü Başkanı'ndan bir ricam var. Bu zat-ı muhteremi nereden bulduysa, herhalde Ergun Gürsoy tarafından kendisine önerildi diye düşünüyorum. Veya Ali Gürsoy mu bilmiyorum. Türkçe konuşmasını öğretsinler. Çünkü ne dediğini ben tek kelime anlamadım. Galatasaray'ın yönetiminde ekran önüne çıkanların suratlarına baktığın zaman bir problem var ortada. Galatasaray'ı bu vatandaş temsil edemez kardeşim! Bu kişiyi Dursun Özbek, cikletten çıkarır gibi getirip Sportif AŞ'nin başına getirmiş olabilir ama bir defa Galatasaray Spor Kulübü'nün yönetim kurulu üyesi değil. Seçilmiş değil, başkan tarafından oraya atanmış vatandaş. Kalkıpta Galatasaray yönetimi adına konuşamaz. Ayrıca da bu vatandaşın konuşmaması lazım. Konuşamıyor çünkü, ne dediğini kimse anlamıyor." yorumunda bulundu.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.