comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fatih Altaylı, UEFA'nın kuralını unuttu

27 Ekim 2016, Perşembe 11:45
Fatih Altaylı, UEFA'nın kuralını unuttu

Gazeteci Fatih Altaylı, Vodafone Arena'nın UEFA'nın sitesinde "Beşiktaş Arena" olarak yazılmasına dikkat çekerek siyah beyazlı kulübü uyardı ama UEFA'nın kuralını unuttu.

FutbolArena - Gazeteci Fatih Altaylı, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden Beşiktaş'ın stat isminin UEFA'nın resmi sitesinde "Beşiktaş Arena" olarak yazılmasını eleştirdi. Altaylı, "Vodafone bu konuda şikayetçi olabilir ve Beşiktaş ile olan sözleşmesini iptal edebilir" dedi.

Fakat UEFA'nın kuralları gereği stat isimlerinde sponsor adına izin verilmiyor. Bu nedenle Vodafone Arena'nın ismi "Beşiktaş Arena" olarak yazılıyor.
İşte Altaylı'nın Habertürk'teki yazısı:

Beşiktaş yönetimine bir uyarıda bulunmak da istiyorum. Çok önemli görünmeyen ama bana göre çok önemli bir şey. UEA'nın resmi sitesinde Beşiktaş'ın, Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağı maçın anonsu var. Ve burada maçın oynanacağı stat için “Beşiktaş Arena” yazmışlar...

- Eee, ne var bunda!

- Bunda 150 milyon dolar var. O stadın adı Beşiktaş Arena değil Vodafone Arena. Vodafone oraya bir dünya para yatırdı isim hakkı için. Eğer UEFA sitesi gibi önemli bir yerde bile bu ad kullanılmıyorsa yarın Beşiktaş'ın başına iş açılabilir. Vodafone, Beşiktaş'a itiraz edebilir. Bu yüzden Beşiktaş hemen UEFA ile temasa geçip bu yanlışlığı düzeltmeli. Yoksa sözleşmeden olabilirler.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.