comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Altaylı: ''Galatasaray artık battı''

14 Şubat 2017, Salı 13:01
Fatih Altaylı: ''Galatasaray artık battı''

Habertürk Gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Galatasaray hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Habertürk Gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Galatasaray hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Fatih Altaylı, Dursun Özbek yönetiminin enkaz edebiyatı laflarının boşuna olduğunu 2 sezonda 20 oyuncuya 60-70 milyon Euro harcadıklarını söyledi. 


Fatih Altaylı'nın Habertürk gazetesi'ndeki Galatasaray yazısı


“Enkaz devraldık laflarını sakalıma bile anlatamazlar. Bu yönetim 20 oyuncu aldı. Bonservis garanti derken 60-70 milyon Euro gitti. Varlıkların satışından gelen parayla, ancak bunu kapatabildiler. Enkaz bu yönetimin bizatihi kendisidir. Düne kadar çözüm vardı, artık geçmiş olsun, koca kulübü batırdılar.''

Son Kayserispor yenilgisi nedeniyle hem yönetime hem de Riekerink'e yoğun eleştiriler var. Yönetim, ‘Enkaz devraldık, para yoktu, o yüzden Riekerink'i getirdik' diyor...

- Bunu benim sakalıma bile anlatamazlar. Pabuçlarıma bile anlatamazlar. Bu yönetim kaç transfer yaptı sizce? Ben söyleyeyim; 20 oyuncu almışlar. Bu mu parası olmayan yönetim! Bu oyunculara 50 milyon Euro'ya yakın bonservis vermişler. Bu mu tasarruf! Bu oyuncuların ortalama maaşı 1.5 milyon Euro olsa, yıllık taahhüt de 30 milyon Euro. Yani 80 milyon Euro gitmiş. Kim var ortada? Kimse. Hala eleştirdikleri, enkaz edebiyatı yaptıkları eski yönetimlerden kalan oyuncular oynuyor. Onlar olmayınca takımda adam yok. Başkanın atadığı yönetici “Uzun boylu savunma oyuncumuz yok” diyor. İki stopere ben mi verdim 7 milyon Euro bonservisi. Madem derdine deva değildi, niye aldın o kadar para verip. Eskiden kalan Sneijder ve Selçuk olmayınca takımın beyni kalmıyor. Niye almadın bir yedek beyin o halde. Josue'yi aldım diyorsan, niye oynatmıyorsun onların yokluğunda beyin olarak. Nerede Cavanda? Tolga Ciğerci nerede haftalardır. 50 milyon Euro bonservis harcamışsın, bir tane adam gibi adam katmamışsın takıma. Sonra “Enkaz devraldık.” Enkaz bu yönetimin bizatihi kendisidir.

GALATASARAY'IN GELECEĞİ KAYBEDİLİYOR

- Galatasaray, Kayseri maçını neden kaybetti. Sizce nerede hata yaptılar?
- Durun daha bir şey kaybetmedi Galatasaray. Galatasaray'ın geleceği kaybediliyor, kimse farkında değil. Galatasaray'ın en önemli varlıkları satıldı. Gelen para 308 milyon TL. Ne oldu? Kısa vadeli çok yüksek faizli borç kapatıldı. 80 milyon dolarlık borç kapatıldı. Yani bu yönetimin beceriksizce harcadığı para kadar para geldi satıştan. Bu yönetim beceriksiz. Transfere 80 milyon Euro harcamış. Arazilerin satışından gelen para o açığı kapamaya gitti. Gerisi duruyor. Sonrası gelecekmiş. Proje bitince gelecek. 5 sene mi, 8 sene mi sonra Allah bilir. Peki o güne kadar bu basiretsiz yönetim, kulübü daha ne kadar batıracak. Galatasaray'ın durumu öyle böyle kötü değil. Ben düne kadar hep Galatasaray'ın sorunları çözülebilir diye bakıyordum. Artık geçmiş olsun, battı Galatasaray.


 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)