comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fatih Altaylı, Fırat Aydınus ve Dick Advocaat'ı bombaladı

31 Ekim 2016, Pazartesi 21:34
Fatih Altaylı, Fırat Aydınus ve Dick Advocaat'ı bombaladı

Fatih Altaylı, hakem Fırat Aydınus'u dizi oyuncusuna benzetirken, Advocaat'ı sarhoş gibi konuşmakla suçladı.

FutbolArena - Fenerbahçe'ni 5-0 kazandığı Karabükspor maçındaki penaltı ve kırmızı kart kararı ile eleştirilere maruz kalan Fırat Aydınus için bir yorum da Fatih Altaylı'dan geldi.

Bloomberg HT canlı yayınında konuşan Galatasaray'ın eski yöneticisi Fatih Altaylı, hakem Fırat Aydınus'u dizi oyuncusuna benzetirken, Advocaat'ı sarhoş gibi konuşmakla suçladı.
'FIRAT AYDINUS DİZİ OYUNCUSU GİBİ'

Fırat Aydınus'u eleştiren Altaylı, "Fırat Aydınus kötü ötesi bir hakem, Türkiye'nin en güvenilmez hakemlerinden biridir. Hakemlik nosyonunu bir yere atmış. Büyük ihtimalle kendini futbol açısından geliştirmektense ayna karşısında kendini geliştirmeye daha çok vakit harcıyor. Futbol hakemi olmaktan dizi oyuncusu olmaya daha çok hali var. Pozisyonları nasıl yorumlamaktan daha çok, saçım nasıl görünüyor diye düşünüyorsa, karşılaşma yönetemez." dedi.

'ADVOCAAT'IN KAFASI İYİ GİBİ'

Advocaat'ı sarhoş gibi konuşmakla suçlayan Altaylı, “Advocaat konuşurken farklı yaklaşımları olan bir teknik direktör. Futbolda her zaman çok para kazanır diye bir durum yoktur. Elbette bir dünya devinin avantajı çok fazladır. Advocaat saçmalıyor, kafası iyi gibi geliyor bana bazen. Advocaat'ın bazı sözleri ayık kafayla söylenmez.” ifadelerini kullandı.

'BİRİNİN FİKRET ORMAN'A HADDİNİ BİLDİRMESİ LAZIM'


Talisca'nın sakatlığına değinen Fatih Altaylı, "Talisca paça çorbası içsin." tavsiyesinde bulundu.

Fikret Orman'ın Galatasaray'a yönelik açıklamalarına çok sert yanıt veren Altaylı, “Birinin Fikret Orman'a haddini bildirmesi lazım. Devlet, bizim Ali Sami Yen arazimizden kar sağladı. Kendileri statlarını yaparken, dışarıdaki bir kısmı da stada kattılar. Kimse ‘avanta aldınız' demedi. Orman, ‘Biz mallarımızı satmıyoruz' diyor. Florya'yı babam mı sattı? Borcunu ödemek için kendi malını satmayıp ne satacaksın. Geldiğinde senden daha fazla ağlayan var mıydı? ‘Feda' diyen sen değil miydin? Genel kurul senden hesap sormasın mı? Fenerbahçe ve Galatasaray'ın borç ödeme gücü Beşiktaş'tan daha yüksek. Her genel kurulda bunlar sorulur.” sözlerini sarf etti.

Öte yandan Fenerbahçe başkan adayı Ali Koç'u yorumlayan Altaylı, "Ali Koç'un sadece Fenerbahçe'ye değil, Türk sporuna büyük katkısı olur. Fanatik bir Fenerbahçeli. Fenerbahçe'ye almaya değil, gönülden vermeye gelecek birisi" dedi.

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.