comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Akyel: 'Gönlümden geçen Galatasaray'ın kazanması'

26 Şubat 2017, Pazar 13:10
Fatih Akyel: 'Gönlümden geçen Galatasaray'ın kazanması'

Galatasaray ve A milli takımın'ın eski futbolcusu Fatih Akyal, Türk Telekom Arena'da oynanacak olan Galatasaray - Beşiktaş mücadelesi öncesinde açılamalarda bulundu

FutbolArena - Galatasaray ve A milli takımın'ın eski futbolcusu Fatih Akyal, Türk Telekom Arena'da oynanacak olan Galatasaray - Beşiktaş mücadelesi öncesinde açılamalarda bulundu.

AA'da yer alan habere göre Fatih Akyel, derbileri hangi takımın kazanacağının belli olmadığını belirterek, Beşiktaş'ın futbol açısından Galatasaray'dan üstün göründüğünü söyledi.
''BEŞİKTAŞ TAKIMI DAHA OTURMUŞ BİR TAKIM''

"Daha oturmuş, ne yaptığını bilen, hedefine adım adım yaklaşan bir Beşiktaş takımı var. Güzel bir maç olacak. Galatasaray da bu maçtan mutlak galip çıkmak isteyecektir çünkü seyircisine ve camiaya kendisini affettirmek için oyuncular, kötü gidişe 'dur' demek isteyecektir, onun için savaşacaktır. Derbide benim gönlümden geçen Galatasaray'ın kazanmasıdır. Şu var ki Beşiktaş ne oynadığını bilen bir ekip ama karşıdaki Galatasaray. Her an ne olacağı belli olmayan bir maç."

''GALATASARAY'IN HIRSA İHTİYACI VARDI''
 

"Maalesef ülkemizde bu oluyor. İnşallah takımı kısa sürede toparlar. Hırslı bir hoca, Karabük'te de onu gördük. Galatasaray uzun zamandır hırsından uzak oynayan bir takım. Onun için Galatasaray'ın bir an önce hırslanıp, taraftarına ve camiasına kendisini affettirmesi gerekiyor çünkü bundan uzak bir Galatasaray görüyoruz. Bu da Galatasaray takımına yakışmıyor. Bizim oynadığımız dönemden beri Galatasaray, saldırgan, kazanmaya alışkın, kaybettiği zaman bile mücadele eden bir takım vardı. Bu Galatasaray'ın geri gelmesi gerekiyor, inşallah Tudor da bunu geri getirir."

"Galatasaray'ın kaliteli oyuncuları var. Onlara bu hırsı aşılamak gerekiyor. Galatasaray iyi takım, o hırsı bunu aşılamak sahada tekniği taktiği vermek gerekiyor. Biz hiç takım ayırt etmezdik. Her takıma aynı oranda motive olurduk. Bu hırsı geri alması gerekir."

''BEŞİKTAŞ'A 6 GOL ATTIĞIMIZ MAÇI UNUTMAM''

"Beşiktaş'a bir golüm var. Orta sahadan gittim, kaleci Fevzi'yi de geçerek attığım bir gol var. Onu hiç unutamıyorum. Bir de 1997 yılıydı galiba ABD'den sezon başı kampından gelmiştik. TSYD Kupası vardı. Herkes bizi merak ediyordu, ABD'de kamp yaptığımız için gözden biraz uzaktık. O zaman Beşiktaş'ı 6-0 gibi net bir skorla yenmiştik. O maçı hiç unutamam. Çok iyi bir maçtı bizim için, Beşiktaş'ı kalemize yaklaştırmamıştık. Derbilerde anılar yaşanıyor." 


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)