comScore

Fahrettin Koca'dan olumlu açıklamalar (Filyasyon ne demek?)

14 Nisan 2020, Salı 20:17
Fahrettin Koca'dan olumlu açıklamalar (Filyasyon ne demek?)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka artış hızı düşüşe geçti." açıklaması yaparken, filyasyon ekipleri hakkında bilgi verdi.

FutbolArena - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs pandemisinin Türkiye'deki son durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Virüsün yayılma hızını kontrol altına almış durumdayız. Vaka artış hızı düşüşe geçti." açıklamasını yaptı" diye konuştu. Peki basın toplantısında duyurulan Filyasyon ne demek? Merak edilen detaylar haberimizde.
 

Filyasyon ne anlama gelir?


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Şu ana kadar aldığımız bazı sonuçlar Türkiye'nin en az kayıpla salgını aşacağını işaret ediyor. Vaka artış hızı düşüşe geçti. Virüsün yayılma hızını kontrol altına almış durumdayız. Filyasyon ekiplerimiz ile hastalıkla ilgili temas zincirini tarıyoruz. Bu ekiplerimiz her yeni vakanın temas zincirinin adreslerine doğrudan ulaşmaktadır." dedi.

"ÖLÜM VE VAKA ARTIŞ HIZI DURAKLAMAYA GİRDİ"
Fahrettin Koca açıklamalarının devamında, "Vaka artış hızının inişe geçmiş olması, ölüm artış hızının yavaşlaması mücadelede doğru yolda olduğumuzun somut işaretidir. Ölüm ve vaka artış hızının duraklamaya girdiği bu dönemde tedbirlere sıkı şekilde uyarsak, seyrin nasıl olacağını biliyoruz." diye konuştu.

CUMA GÜNÜ YAŞANANLAR HAKKINDA

"Pik noktasını önümüzdeki 1-2 hafta içinde yakalayabileceğimizi düşünüyorum. Hafta sonu sokağa çıkma yasağının olması tabii ki pozitif etkileyecek. Cuma günü yaşananlarla ilgili benim bir şey söylemem gerekmiyor. O günle ilgili Sayın Süleyman Soylu gerekli açıklamaları yaptı. Perşembe günü de, cuma günü de, cumartesi günü de görüştüm. Kavga ettiğimiz iddialarının kesinlikle doğru olmadığının altını çizmek istiyorum."

TÜRKİYE GENEL TABLO

Test: 443,626
Vaka: 65,111
Ölüm: 1,403
Yoğun Bakım: 1,809
Entübe: 1,087
İyileşen: 4,799

14 NİSAN 2020 SALI TABLOSU

Bugünkü test sayısı: 33.070
Bugünkü vaka sayısı: 4.062
Bugünkü can kaybımız: 107
Bugünkü iyileşen hasta sayısı: 842

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!