comScore

Fahrettin Altun nereli? Fahrettin Altun kimdir? Fahrettin Altun ne iş yapıyor? Fahrettin Altun kaç yaşında?

25 Temmuz 2018, Çarşamba 14:47
Fahrettin Altun nereli? Fahrettin Altun kimdir? Fahrettin Altun ne iş yapıyor? Fahrettin Altun kaç yaşında?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Bakanlığı görevine gelen Fahrettin Altun'un hayatını merak edenler internet ortamında Fahretin Altun'un kim olduğunu merak etmeye başladı. Fahrettin Altun kimdir? Fahrettin Altun kaç yaşında? Fahrettin Altun nereli? Fahrettin Altun ne iş yapıyor? Fahrettin Altun'a dair merak ettikleriniz Fahrettin Altun hakkında hazırladığımız haberimizin devamında. 

FutbolArena - Fahrettin Altun Cumhurbaşkanlığı büynyesinde kurulan İletişim Başkanlığı görevine getirildi. Fahrettin Altun'un Cumhurbaşkanlığı İletişim Bakanlığı görevine getirilmesinin ardından Fahrettin Altun hakkında sosyal medya ve internet ortamında araştırılma yapılmaya başlandı. Fahrettin Altun hakkında yapılan twitter paylaşımlarının yanı sıra Fahrettin Altun'a dair merak ettikleriniz haberimizin devamında. Fahrettin Altun kimdir? Fahrettin Altun kaç yaşında? Fahrettin Altun nereli? Fahrettin Altun ne iş yapıyor? Fahrettin Altun daha önce hangi yerlerde çalıştı? Bu soruların yanıtlarına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 


Fahrettin Altun kimdir?


İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu Fahrettin Altun İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde öğretim üyesi'dir. 2 sene sonra Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde yüksek lisans yapmıştır. Fahrettin Altun Almanya Stutgart Aalen doğumludur. Doç. Dr. Fahrettin Altun SETA İstanbul'un Genel Koordinatörü aynı zamanda İbn Haldun Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 2017 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta olan Enine Boyuna isimli program'da yer almaktadır. Fahrettin Altun'un aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Fahrettin Altun'un hayatı


Middle East Critique, Perceptions, Toplum ve Bilim, TALID, Euro Agenda, Sivil Toplum ve Divan dergileri başta olmakta üzere çeşitli akademik dergilerde makaleleri yayınlandı. Ayrıca The Turkish AK Party and Its Leader: Criticism, Opposition and Dissent (Routledge Yayınları, 2016); Modern Türkiye'de Siyasal Düşünce: İslamcılık (İletişim Yay, 2016); Sivil Toplum: Farklı Bakışlar (Kaknüs Yay., 2016) gibi kitaplara bölüm yazdı. Burhanettin Duran ile The Triumph of Turkish Democracy: The July 15 Coup Attempt And Its Aftermath (SETA Yayınları, 2016), İsmail Çağlar ve Mehmet Akif Memmi ile 15 Temmuz'da Medya: Darbe ve Direnişin Mecrası başlıklı kitapları derledi. Altun Yöneliş ve Küre adlı yayınevlerinde editörlük, Anlayış dergisinde yayın yönetmenliği ve Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. TRT 2 ve TRT Haber'de yayımlanan Ayrıntı adlı televizyon programını hazırladı ve sundu. Halihazırda Sabah ve Daily Sabah gazetelerinde köşe yazarlığı yapmakta, aylık Kriter dergisinin genel yayın yönetmenliği görevini sürdürmekte, TRT 1'de Enine Boyuna ve TRT Haber'de Dışa Bakış adlı televizyon programlarına yorumcu olarak kaktı sunmaktadır. SETA İstanbul'un Genel Koordinatörlüğünü yürüten Altun, siyasal iletişim, medya ve iletişim sosyolojisi, siyaset sosyolojisi ve kültürel çalışmalar alanlarında araştırmalarını sürdürmektedir.


FAHRETTİN ALTUN MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"