comScore

Facebook, Instagram, Whataspp çöktü mü? Facebook, Instagram, Whataspp neden girmiyor? 

03 Temmuz 2019, Çarşamba 20:30
Facebook, Instagram, Whataspp çöktü mü? Facebook, Instagram, Whataspp neden girmiyor? 

Facebook, Instagram, Whataspp'ta yaşanan erişim problemi sosyal medya kullanıcıların bir numaralı gündem maddesi oldu. Sosyal medya hesaplarına giriş yapan kullanıcılar erişim problemi nedeni ile paylaşım yapamıyor.

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip Facebook, Instagram, Whataspp'a bugün öğlenden beri erişim problemi yaşanıyor. Sosyal medya hesaplarına girmek isteyen kullanıcılar erişim problemi ile karşı karşıya kalıyor. Facebook, Instagram, Whataspp çöktü mü? Facebook, Instagram, Whataspp sorun mu var? Facebook, Instagram, Whataspp neden girmiyor? sosyal medya kullanıcılarının bugün aradığı en çok soruların başında geliyor.


Facebook, Instagram, Whataspp neden çöktü? 


Dünya çapında en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan Facebook, Instagram ve WhatsApp'a birçok Avrupa ülkesinden erişim sağlanamadı.

BİRÇOK ÜLKE ETKİLENDİ

Avrupa'dan çoğu vatandaşın hizmetlere erişilemediği ifade edilirken birçok ülkenin problemden etkilendiği aktarıldı. Almanya, İtalya, İngiltere, İtalya ve Hollanda'da çoğu kişinin uygulamalara erişemediği belirtildi. Söz konusu erişim problemlerine ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

TÜRKİYE'DE SORUN VAR

Türkiye'de kullanıcılar, Instagram'da hikayeler bölümüne erişemezken paylaşılan fotoğraflar da görüntülenemiyor.


Facebook, Instagram, Whataspp ne zaman düzelecek?


BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Erişim sorununa yönelik açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, "Instagram, Whatsapp ve Facebook servislerinde dünya genelinde kesintiler yaşanmaktadır. Global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir" açıklamasında bulundu.


Instagram, Facebook, Whataspp ile ilgili yorumlar için tıklayın


Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!