comScore

Everton Everton

Everton'dan Cenk Tosun itirafı: 'İşte bu çocuk'

09 Ocak 2018, Salı 23:30
Everton'dan Cenk Tosun itirafı: 'İşte bu çocuk'

Everton menajeri Sam Allardyce ve Futbol Direktörü Steve Walsh, Cenk Tosun transferiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Everton menajeri Sam Allardyce ve Futbol Direktörü Steve Walsh katıldıkları bir konferansta Cenk Tosun transferine de değindiler. Bir Türk kulübünden alınan en pahalı futbolcu olarak Beşiktaş'tan transfer ettikleri Cenk Tosun hakkında konuşan ikili övgü dolu ifadeler kullandı.

"CENK TOSUN GOLLERİ GETİRECEK"
Everton Teknik Direktörü Sam Allardyce, Cenk Tosun ile ilgili yaptığı açıklamada "Golcü transferi önceliğimizdi ve Cenk Tosun'un gelişi bize ihtiyacımız olan golleri getirecek." ifadelerini kullandı.

"İŞTE İHTİYACIMIZ OLAN ÇOCUK"
Everton Futbol Direktörü Steve Walsh da Cenk Tosun'un transfer sürecini anlattı. Walsh, "Cenk Tosun'u izlemek için defalarca ekip arkadaşlarımızı gönderdik ve ardından da onu takip ettik. Sonra hep beraber oturduk ve bu işte ihtiyacımız olan çocuk dedik." şeklinde konuştu.
 

Cenk Tosun'un Everton'daki forma numarası


Öte yandan İngiltere Premier Lig ekibi Everton'da 14 numaralı formayı terletecek olan Cenk Tosun, ilk günlerinde soyadı ile ilgili sıkıntı yaşadı. Cenk Tosun forması almak isteyen Everton taraftarları, resmi satış mağazasında "Cenk Tuson" yazılı formalarla karşılaştılar.

ÖZGÜR BUZBAŞ FARK ETMEYEN TARAFTARLARI UYARDI

Tivibu Spor muhabiri Özgür Buzbaş, satın aldıkları Cenk Tosun formasıyla mağazadan ayrılan bir çifti hatalı baskı konusunda uyardı.  Yanlışın farkında olmayan taraftarlar, mağazaya geri dönerek formaların düzeltilmesini rica etti.

Siyah Beyazlı takımla ilgili Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)