comScore

Everton Everton

Everton'da Cenk Tosun kararı! Satılacak mı?

27 Mart 2019, Çarşamba 13:52
Everton'da Cenk Tosun kararı! Satılacak mı?

Everton'da Cenk Tosun'un takımda kalıp kalmayacağıyla ilgili İngiliz basınında bir değerlendirme yapıldı.

FutbolArena Dış Haberler - İngiltere Premier Lig'de Everton forması giyen Cenk Tosun'un geleceği merak ediliyor. İngiliz basınında yer alan değerlendirmede teknik direktör Marco Silva'nın milli futbolcuyu kadroda çok fazla düşünmediği ancak sezon sonuna kadar göstereceği performansın kritik olacağı belirtildi. Cenk Tosun'un Milli Takım'da sergilediği performansa da özel bir paragraf açıldı. 
 

Transfer Haberleri: Cenk Tosun, Everton'da kalacak mı?


Liverpool Echo'da yer alan haberde Marco Silva'nın Cenk Tosun'u golcüler arasında arka sıralarda düşündüğüne değinildi. Cenk Tosun'un özelliklerinin Silva'nın kafasındaki oyun yapısına çok uymadığından bahsedildi. Cenk Tosun'un Everton'da bekleneni tam anlamıyla veremese de Moldova maçındaki performansının etkileyici olduğuna değinildi. Marco Silva'nın Cenk'in sezon sonuna kadar olan performansına bakarak transfere karar vereceği belirtilirken, Everton'ın da iyi bir teklif gelmesi halinde satışa onay verebileceği kaydedildi. 
 

Beşiktaş Haberleri: Cenk Tosun, Beşiktaş'a dönecek mi?


Premier Lig'de kariyerine devam etmek istediğini belirten Cenk Tosun, "Daha orada yaşayacağım çok şey var. Türkiye'den gelen tekliflere kapalıyım. Avrupa'da uzun yıllar devam etmek istiyorum. Everton'la 3.5 yıllık sözleşmem var. Amacım daha fazla süre alabilmek. İspanya'dan ve İngiltere'den teklifler alıyorum. Kulübe, 'İsterseniz kiralık gider, daha güçlü dönerim' dedim. Ancak bana ihtiyaçları olduğunu söylediler. İngiltere'deki performansımla ülkemi en iyi şekilde temsil etmeyi amaçlıyorum" dedi.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"