comScore

Everton Everton

Everton, Sam Allardyce ile yollarını ayırdı

16 Mayıs 2018, Çarşamba 11:59
Everton, Sam Allardyce ile yollarını ayırdı

Everton, Sam Allardyce ile yolların ayrıldığını resmen açıkladı. İngiliz ekibinde Sam Allardyce dönemi sona erdi.

FutbolArena - Premier Lig'de istediği noktada olmayan Everton yönetimi faturayı Sam Allardyce'a kesti. Cenk Tosun'un takımı Everton, Sam Allardyce ile yollarını ayırdı.
 

Everton'da Sam Allardyce neden ayrıldı?


İngiltere Premier Ligi'nde bu sezon 49 puanı bulunan Everton ligin 8. sırasında yer alırken son 2 haftada alınan 1 puan neticesinde Sam Allardyce ile yollarını ayırma kararı aldı. İngiliz ekibi, sezon başında ilk 5 hedefi koymuş ancak son haftalarda bu hedeften epey uzaklaşmıştı.

The Sun'un haberine göre, Everton'da teknik direktör Sam Allardyce dönemi biterken deneyimli çalıştırıcı bu kararın kendisine iletilmediğini söyledi. Sam Allardyce, "Benimle ayrılma kararı alınmış ama haberim yok. Bana bildirilmiyor. Gerçekten iğreniyorum" diye konuştu.
SERGIO CONCEICAO İLK ADAY

Everton'ın İranlı sahibi Farhad Moshiri, bu sezon Porto'da başarılı bir dönem geçiren ve takımı ligde şampiyon yapan Sergio Conceiaço'yu teknik direktör olarak düşünüyor. Porto'da yıllık 2 milyon euro kazanan Sergio Conceiçao'ya yüksek miktarda bir teklif yapılması beklenirken, Porto'nun Sergio Conceiaço'yu bırakmak istememesi de önemli bir engel olarak görülüyor. 

İngiltere Premier Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"