comScore

Everton Everton

Cenk Tosun: 'Bonservis bedelim benim için onur'

17 Ocak 2018, Çarşamba 17:25
Cenk Tosun: 'Bonservis bedelim benim için onur'

Everton'ın yeni golcüsü Cenk Tosun, basın toplantısında açıklamalarda bulundu. İlk kez İngiliz gazetecilerin karşısına çıkan Cenk, bonservis bedelinden onur duyduğunu söyledi.

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'tan ayrılarak Everton'a transfer olan Cenk Tosun, yeni kulübüyle ilk basın toplantısına çıktı. Takım arkadaşlarının kendisine yardımcı olduğunu belirten milli golcü, bonservis bedeli ile ilgili gelen soruya da yanıt verdi.
 

Cenk Tosun - Everton basın toplantısı açıklamaları


İşte Cenk Tosun'un yaptığı açıklamalarının satırbaşları:

"BENİ EN CİDDİ EVERTON İSTEDİ"
"Benimle ilgilenen bir kulüp daha vardı ve Beşiktaş'la görüşüyorlardı. İsim vermek istemiyorum. Fakat beni ilk isteyen ve ciddi olan takım Everton'dı."

"ROONEY BANA ÇOK YARDIMCI OLUYOR"

"Belki klişe gibi gelebilir ama burada herkes bana gerçekten yardımcı oldu. Özellikle de Rooney. Sigursson ve Jagielka da evimde gibi hissetmem için uğraştı. Theo Walcott harika bir oyuncu, bunu kanıtladı. Hızlı, iyi ortalar yapıyor. Bizim için büyük bir transfer olur. Onunla iyi anlaşırım"

"İNGİLTERE TAM BANA GÖRE"

"Emre Belözoğlu ve Tugay Kerimoğlu gibi Türk oyuncular daha önce gelip burada oynadı. Türkiye'deki genç oyuncular için bir rol model olmak ve onlar için burada bir kapı açmak istiyorum. Premier Lig'de oynayan tek Türk olduğumu bilmek de onur verici. İngiltere benim karakterime çok uygun. Burada çok daha hızlı bir futbol oynanıyor. Temposu yüksek bir lig. Ancak ben de oyunu o hızda oynuyorum."

"HAYALİM GERÇEKLEŞTİ"

"Everton çok köklü bir kulüp. Hocamız transferde çok istekli davrandı. Beni fazlasıyla istediğini gösterdi. Hayalimi gerçekleştirdim. Bonservis bedelimden gurur duyuyorum. Burada kalıp, Türk futbolcuların önünü açmak istiyorum."

Siyah Beyazlı takımla ilgili Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)