comScore

Eurovision 2018 kim, hangi ülke kazandı? (Eurovision birincisi şarkısı ne?)

13 Mayıs 2018, Pazar 01:50
Eurovision 2018 kim, hangi ülke kazandı? (Eurovision birincisi şarkısı ne?)

Eurovision 2018 şampiyonu belli oldu. Eurovision 2018'in bu yıl kazananı İsrail oldu. İsrail adına yarışmaya katılan Netta, Toy şarkısıyla Lizbon'u kelimenin tam anlamıyla inletti. Yarışmanın favorileri arasında gösterilen Netta'nın Toy şarkısı son ana kadar zirve mücadelesi verdi ve Eurovision 2018'in şampiyonu oldu. İşte Eurovision 2018 şampiyonu Netta'ya dair ve Netta'nın Toy şarkısı hakkında bilmeniz gerekenler. 

FutbolArena - Eurovision 2018 şampiyonu belli oldu. Lizbon'da düzenlenen Eurovision 2018 finalinde müthiş bir çekişme yaşandı. Son puanlamalarda Avusturya, Kıbrıs ve İsrail arasında yaşanan çekişmenin ardından en yüksek puanı alan İsrail şampiyon oldu. Peki İsrail'in Eurovision şarkısı hangisi? Netta'nın "TOY" şarkısı İsrail'de Eurovision 2018 şampiyonluğuna ulaştı. 

Netta'nın "TOY" şarkısı Eurovision 2018 şampiyon oldu. NETTA İsrail adına büyük bir mutluluk yaşarken, şampiyonluğun ardından son derece mutlu olduğunu söylerken, "Herkese teşekkür ederim." ifadelerini kullandı. Bir sonraki Eurovision 2019'un böylelikle İsrail'de düzenlenmesi kesinleşirken, Netta'nın Eurovision 2018'i kazanmasının ardından Eurovision severler Eurovision 2018 şampiyonu Netta'yı ve Toy şarkısını merak etmeye başladı. İşte Eurovision 2018 şampiyonu Netta'nın TOY şarkısına ve Eurovision şampiyonu Netta kimdir? sorusunun cevapları. 

 

Eurovision şampiyonu Netta kimdir? (Netta - Toy şarkısı)


Eurovision 2018'in finali öncesinde favoriler arasında gösterilen Netta'ya dair bilmeniz gerekenleri Ranini TV şu şekilde özetledi:

25 yaşındaki Netta'nın tipik pop yıldızlarına, şarkısının da bu aralar radyoda duyduklarınıza benzemediğini söylemek mümkün. Netta, İsrail'i temsil edecek şarkıcının seçileceği televizyon programına başvurduğunda en önemli silahlarından biri sahnede kullandığı “vocal looper”dı. Bu cihaz şarkıcının sesini kaydedip tekrar tekrar oynatarak müziğe farklı unsurlar katmayı sağlıyor. Netta, (bizde de Rising Star Türkiye adıyla uyarlanan) bu programı kazanıp Eurovision biletini eline aldı. Ancak şarkısı çıkana dek kimse bizi nasıl bir fırtınanın beklediğini bilmiyordu.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"