comScore

Euro bugün ne kadar? Euro kaç TL? (29 Mayıs Salı canlı piyasalar)

29 Mayıs 2018, Salı 10:29
Euro bugün ne kadar? Euro kaç TL? (29 Mayıs Salı canlı piyasalar)

Euro kuru bugün ne kadar oldu şeklinde arama yapan kullanıcılar için bugün euro kaç TL sorusunun yanıtını veriyoruz. Euro kurundaki yükseliş devam ederken seçimler öncesi döviz kurlarının nasıl bir hal alacağı merak ediliyor. Bugün canlı euro fiyatlarını sizler için haberimizde anlatıyoruz.

Euro kurundaki yükseliş sonrası vatandaşların her gün düzenli olarak arama yaptığı konu olan euro kuru bugün ne kadar sorusuna yanıt veriyoruz. Eurodaki artışın önü durdurulamazken spordan, eğitime, siyasetten, ekonomiye kadar hayatın her alanında euro kurundaki yükseliş vatandaşlar etkiliyor. Peki bugün 1 euro kaç TL? Euro canlı fiyatları takip etmek için haberimizi okuyabilirsiniz. Euro ne kadar yükselecek? Euro kurunda artış sürecek mi? Son dakika euro fiyatları burada
 

Bugün euro kaç TL? (Euro kurunda bugün 29 Mayıs 2018)


29 Mayıs Salı euro kurunda önceki günlere göre düşüş söz konusu. Euro bugün alış fiyatı olarak 5,3373 üzerinden işlem görüyor. Euro'nun satışı ise 5,3398 olarak görülmekte. 

Dolar bugün ne kadar? Tıkla!
Merkez Bankası para politikasında sadeleşme sürecinin tamamlanmasına karar verdiğini ve bir hafta vadeli repo faizinin 1 Haziran itibarıyla TCMB politika faizi olarak mevcut yüzde 16.50'ye eşitleneceğini açıklamıştı. 

Bu adım uzun süredir uygulanan ve yatırımcıların eleştirdiği alışılagelmişin dışındaki para politikası çerçevesinin de sona ermesi anlamına geliyor. 

CANLI EURO FİYATLARI İÇİN TIKLA!


Euro Nedir? Hangi ülkeler Euro kullanıyor?


Euro veya Avro, Avrupa Birliği'nin kurumları tarafından kullanılan ve Almanya, Avusturya, Belçika, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İrlanda, İspanya, İtalya, Kıbrıs, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Portekiz, Slovakya, Slovenya ile Yunanistan'ın oluşturduğu euro bölgesinin resmî para birimi.

Ayrıca dört Avrupa ülkesinde (Andorra, Monako, San Marino ve Vatikan) daha kullanımda olan euro, 2013 itibarıyla her gün yaklaşık 334 milyon Avrupalı tarafından kullanılmaktadır. Ek olarak 2013 itibarıyla dünya genelinde 210 milyon insan -Afrika'daki 182 milyon insan dahil- euroya sabitlenmiş para birimlerini kullanmaktadır.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"