comScore

EURO 2024 ne zaman belli olacak? 2024 Avrupa Şampiyonası nerede?

27 Eylül 2018, Perşembe 09:53
EURO 2024 ne zaman belli olacak? 2024 Avrupa Şampiyonası nerede?

EURO 2024'ün ev sahibi bugün belli oluyor. Almanya veya Türkiye bu turnuvaya ev sahipliği yapacak. 'EURO 2024 ne zaman, saat kaçta belli olacak? 2024 Avrupa Şampiyonası nerede?' gibi soruların cevapları haberimizde...

EURO 2024 heyecanı futbolseverleri sardı. EURO 2024 ne zaman belli olacak? 2024 Avrupa Şampiyonası nerede? EURO 2024 ile ilgili tüm merak ettikleriniz bu haberde...


EURO 2024'ü kim kazandı?


İsviçre'nin Nyon kentinde bulunan UEFA merkezinde düzenlenecek organizasyonda aday ülkeler Almanya ve Türkiye yarışıyor. 

GELİŞMELER ANBEAN FUTBOLARENA'DA!
İlk olarak Alman heyeti sunumunu gerçekleştirdi. Ardından TFF heyeti yaklaşık 20-30 dakikalık bir sunum gerçekleştirdi. 
UEFA Başkanı Ceferin, organizasyonu Almanya'nın kazandığını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu, Yıldırım Demirören ile birlikte 5 kişilik bir heyetle bu toplantıya dahil oldu. Demirören'in yanında Nihat Özdemir, Servet Yardımcı, Cengiz Zülfikaroğlu ve Kadir Kardaş yer alacak. Ayrıca Fenerbahçe başkanı Ali Koç da iş insanı kimliğiyle heyette yer aldı. Ali Koç'un, Türkiye ekonomisiyle ilgili UEFA'ya bilgilendirme yaptığı ifade edildi.


Recep Tayyip Erdoğan'ın EURO 2024 açıklaması


Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da konuyla ilgili açıklamada bulunurken, "UEFA objektif değerlendirme yaparsa, bu gerçekleri görebilir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin 55 havalimanına, hızlı trenlere, iyi ulaşım altyapısına ve otoyollara sahip olduğuna işaret ederek, her yıl 40 milyon turistin A noktasından B noktasına gittiğini kaydetti.

Almanya'nın 1974, 1988 ve 2006'da 2 dünya kupası ve bir Avrupa şampiyonasını düzenlediğini anımsatan Erdoğan, “Ev sahipliği için tüm şartları yerine getiren Türkiye gibi futbol coşkusuna sahip ülkeye bu fırsatın verilmesi gerektiğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

YILDIRIM DEMİRÖREN: "ALMANYA'DAN EKSİĞİMİZ YOK"

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Euro 2024 adaylığı konusunda açıklamalarda bulundu. 

"ALİ KOÇ DA GELECEK"

Türkiye'nin en önemli iş adamlarından biri olarak Ali Koç da buraya gelecek. Ekonomik gücümüzü bir kez daha göstereceğiz. Bunun altını çizeceğiz. Kalbe dokunacağız. Yönetim kurulu üyelerine teknik bir şey anlatmaya gerek yok. Biz hazırız, hiç olmadığı kadar hazırız. Daha önceki Şampiyonalarda bir hafta önceden kazanan belli olurdu. Şimdi son ana kadar heyecan devam ediyor"

"ALMANYA'DAN EKSİĞİMİZ YOK"

"Yarışa hazırız" diyen Yıldırım Demirören, "Bizim Almanya'dan ne teknik ne de sportif olarak hiçbir eksiğimiz yok. Ekonomik olarak da aynı seviyedeyiz. Yarışa hazırız. Adil bir değerlendirme istiyoruz" dedi.
 

Turkcell'in Goller Cepte uygulaması ile Süper Lig'in tüm maçlarından goller anında cebinize geliyor. TIKLAYIN!


Milli Takım Haberleri FutbolArena'da.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"