comScore

Euro 2020'ye CoronaVirüsü engeli! İtalya-Türkiye açılış maçı

10 Mart 2020, Salı 00:41
Euro 2020'ye CoronaVirüsü engeli! İtalya-Türkiye açılış maçı

Euro 2020 tehlikeye girdi. İtalya'da CoronaVirüsü sebebiyle ulusal karantina ilan edilmesi ve tüm spor müsabakalarının 3 Nisan'a kadar ertelenmesinden dolayı, 12 Haziran'daki İtalya-Türkiye maçından önce liglerin bitmesi neredeyse imkansız görünüyor. 

FutbolArena Dış Haberler - Euro 2020 oynanacak mı? İtalya'da yaklaşık 463 insanın ölümüne sebep olan CoronaVirüs salgını nedeniyle ülkede ulusal karantina ilan edildi. Başkaban Conte, komitenin önerdiği 3 Nisan'a kadar Serie A maçları iptal edilsin önerisini onayladı ve ülkede, 3 Nisan'a kadar tüm spor müsabakaları iptal edildi. Bununla birlikte CoronaVirüsü sebebiyle ülkede daha ciddi önlemler alınmaya başladı. 


Son dakika haberleri: İtalya'da CoronaVirüs nedeniyle karantina


Buna göre 12 Haziran'da oynanacak İtalya-Türkiye maçından önce ligin bitirmesi neredeyse imkansız görünüyor. İtalyan basınındaki haberlere göre, buna Serie A'nın belirlenen tarihte bitirilmesi için 3 seçenek var. Virüsün Avrupa'ya hızla yayılması nedeniyle sonbahar'a sarkıtmak. Bununla birlikte İtalya Kupası'nı Haziran veya Ağustos'a kadar ertleyip, fikstürü 2-3 günde 1 maç yaparak birleştirmek. 

İTALYA'DA ULUSAL KARANTİNA
60 milyon nüfuslu İtalya'da KoronaVirüs sebebiyle insanların gündelik yaşamı tamamen altüst oldu. Virüsün yoğun olarak görüldüğü kuzey bölgelerinde karantina uygulanmaya başladı. Ölü sayısının 463'e ulaştığı İtalya'da yaklaşık 16 milyon insanın yaşadığı bölgede karantina ilan edildi. Başbakan Giuseppe Conte, "Serie A ve tüm spor müsabakaları askıya alındı. Bu konuda daha sert tedbirlerimiz olacak." dedi. 

YENİ TİP CORONAVİRÜSÜ 

Yeni tip coronavirüsü (Kovid-19) nedeniyle İtalya'da tüm spor etkinlikleri 3 Nisan'a kadar askıya alındı. Ülkede bu sebeple ölüm sayısı 463'e ulaşırken, özellikle virüsün yoğun görüldüğü bölgelerde daha ciddi tedbirler alınırken, ülkede aynı zamanda ulusal karantina ilan edildi.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"