comScore

EURO 2020 kadromuz nasıl olacak? Şenol Güneş'ten açıklamalar

24 Aralık 2019, Salı 23:48
EURO 2020 kadromuz nasıl olacak? Şenol Güneş'ten açıklamalar

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, EURO 2020 ve rakiplerimiz hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Türkiye, Haziran ayında EURO 2020 finallerinde mücadele edecek. A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, 2020 Avrupa Şampiyonası öncesi belli olan rakiplerimiz ve kadronun durumuyla alakalı dikkat çeken açıklamalar yaptı. Şenol Güneş, TRT Spor'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 

Şenol Güneş'ten EURO 2020 açıklamaları


"Açılış maçında İtalya ile oynayacağız. Dünyanın gözü bu maçta olacak. Oraya kolay gelmedik. Hayallerimiz gerçeğe dönüştü. Bugünü dünden iyi yap, yarını da bugünden iyi yap. Biz bugünü dünden iyi yaptığımızı düşünüyoruz ama yarını da bugünden iyi yapmalıyız. Türk insanına güven ve imkan verdiğin zaman başarır. Dünya Kupası'na ikinci kez katılmayı çok istiyorum. Kendimize güveniyoruz. Kaybettikleriniz size tecrübe getirir. 9 maçtan ayrı ayrı dersler aldık."

"BENİ İSTEMEYENLER OLDU"
"O dönem de söyledim, ilke olarak iki takımı da çalıştırmaya sıcak bakmadığım bir dönemdi. Sonrasında Mircea Lucescu geldi. Akabinde bir teklif daha geldi ve göreve başladık. Federasyonun daveti olduğunda bir Türk bireyi olarak o göreve gitmek zorundasınız. Benim burada olmamı istemeyenler de bu durumu benim aleyhime kullandılar. Burada devletimize de yardımları için teşekkür ediyorum."

"EURO 2020'DE KADROMUZ DEĞİŞMEYECEK"

"EURO 2020'de rakiplerimizin hatalarını kullanmalıyız. Çok bir değişikliğe gitmeyi düşünmüyorum. Kadro iskeletimiz aşağı yukarı aynı olacak. Esas olan oyundur. Biraz üzerine koymaya çalışacağız. Oynayacağımız hazırlık maçlarında genel performansımızın üzerine çıkacağız."

"İTALYA SAVUNMAYA BASKI OLURSA SIKINTI YAŞIYOR"

"İtalya, savunmasına baskı yapıp çıkarmazsanız sıkıntı yaşıyor ama çıktığı zaman, çok etkili çıkıyorlar. Galler ve İsviçre'nin savunmaları iyi ve kontra atağı iyi oynayabiliyorlar. Kendi oyunumuzun, rakibin oyunuyla nasıl örtüşeceğinin hazırlığını yapmamız gerekiyor. İddialı laflar etmem ama iddialı işler yaparım. İtalya maçında skor ne olursa olsun, herkesin hayranlıkla izlediği bir oyun oynamamızı isterim. Kaybedersek bile oynadığımız oyun güven verecek."

"BURAK YILMAZ DAHA İYİ OLMALI"

"Burak Yılmaz'ın kendisine de söylüyorum, ortaya koyduğu performansı daha olmalı. Cenk Tosun ise asla pes etmiyor. Oynamasa bile idmana devam ediyor. Cenk'in oynamadığı için sıkıntıları var ama çalışmayı çok seviyor. Son kararı kendisi verecek. Oynamayan oyuncunun kiralık da olsa, oynayacağı bir kulübe gitmesinde yarar var. Ayrıca Azerbaycan'a düştüğümüz için çok mutluyum. Bundan daha iyisi olmaz. Kendi sahamızda gibi oynayacağız."

TÜRKİYE'NİN HAZIRLIK MAÇLARI

Türkiye'nin EURO 2020 öncesi hazırlık maçı takvimini açıklayan Şenol Güneş, "26 Mayıs'ta Azerbaycan ile hazırlık maçı yapacağız. 1 Haziran'da Hırvatistan ile oynayacağız. Bu maç benim için çok önemli. 4 Haziran'da ise İrlanda Cumhuriyeti ile oynayacağız." ifadelerini kullandı.

27 Mart: Slovenya
30 Mart: Avusturya
26 Mayıs: Azerbaycan
1 Haziran: Hırvatistan
4 Haziran: İrlanda Cumhuriyeti

"14 YABANCI KURALININ UYGULANMA ŞEKLİNE KARŞIYIM"

14 yabancı kuralı hakkındaki düşüncüleri sorulan Şenol Güneş, "14 yabancı kuralına karşı değilim ama bu şekilde uygulanmasına karşıyım. Borçları yabancı oyuncular yaratıyor. Borcu kapatmak için bir yabancı oyuncu daha alıyoruz" diye konuştu.

Öte yandan milli takım sonrasındaki planları sorulan Şenol Güneş, "Ben buradan kulüp takımlarına gitmeye sıcak bakmıyorum. Şu an A Milli Takım'dayım, en tepedeyim." dedi.

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!