comScore

Beşiktaş Beşiktaş

EURO 2016 Haberleri: Oğuzhan Özyakup neden etkisiz?

14 Haziran 2016, Salı 11:37
EURO 2016 Haberleri: Oğuzhan Özyakup neden etkisiz?

EURO 2016'nın yıldızları arasında yer alır denilen Beşiktaşlı Oğuzhan Özyakup ne hazırlık aşamasında ne de Hırvatistan maçında kendini gösteremedi.

FutbolArena - Beşiktaş'ın yakaladığı şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Oğuzhan Özyakup, Hırvatistan karşısında etkili olamada ve ikinci yarı yerini Volkan şen'e bıraktı.

Turnuvanın yıldızları arasında yer alır denilen Oğuzhan Özyakup, Milli Takım'ın hazırlık maçlarında ve Hırvatistan karşısında oldukça etkisizdi. Beşiktaş'ta orta sahada Atiba ve Sosa ile sezonun en iyi yerli orta saha oyuncusu olan Oğuzhan neden kayıpları oynuyor?

Futbol otoriteleri bunun nedeninin milli takım kurgusu olduğu görüşünde. Oğuzhan'ın etkisiz oluşunu madde madde şu şekilde sıralıyorlar:

1- Oğuzhan, Beşiktaş'ta Atiba ile önlü arkalı oynuyor. Milli Takım, Hırvatistan maçına 4-1-4-1 başladı. Dolayısıyla Oğuzhan bu oyunda etkisiz. Milli Takım'da orta sahada hücum hattıyla bağlantıyı kuracak en iyi oyuncu Oğuzhan. Dolayısıyla sistem değişimi şart. 

2- Oğuzhan, Milli Takım'da tıpkı Atina ile olduğu gibi Mehmet Topla'la orta sahada oynarsa ve önünde de Hakan ya da Arda 10 numara pozisyonunda görev alırsa Beşiktaş'ta yaptıklarını yapar. 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.