comScore
bilyoner

Galatasaray Galatasaray

EURO 2016 Haberleri: Jason Denayer'dan Galatasaray itirafı

07 Haziran 2016, Salı 23:08
EURO 2016 Haberleri: Jason Denayer'dan Galatasaray itirafı

Belçikalı genç futbolcusu Jason Denayer, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası öncesi Galatasaray itirafında bulundu.

Geride kalan sezonu Galatasaray'da kiralık olarak geçiren Manchester City'nin Belçikalı genç futbolcusu Jason Denayer, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2016) sarı-kırmızılı taraftarların desteğini arkasında hissedeceğini söyledi.

Denayer, GS TV'ye yaptığı açıklamada, EURO 2016'da Belçika formasıyla mücadele edeceğini belirterek, "Türk ve Galatasaraylı taraftarların beni desteklemesi çok önemli. Galatasaraylı taraftarların desteğini hissetmek gurur verici. Bunun bilinciyle sahaya çıkacağım." ifadelerini kullandı. 
 

Jason Denayer 'Galatasaray sayesinde EURO 2016'dayım'


Geçen sezon Galatasaray'da gösterdiği performansla milli takıma çağrıldığını vurgulayan 21 yaşındaki futbolcu, şunları söyledi:
"Çok büyük bir turnuva. Bu benim ilk turnuvam olduğu için ayrıca çok heyecanlıyım. Galatasaray'da gösterdiğim performans milli takımda oynamama yol açtı. Futbolda A takım seviyesine çıktığınızda yaşınızın bir önemi kalmıyor. Ben de 21 yaşında bir oyuncu olarak ülkem adına elimden geleni yapacağım. Belçika olarak bugüne dek oynadığımız futbolu oynarsak çok iyi yerlere gelebileceğimize inanıyorum."

Şampiyonada yer alacak Türk Milli Takımı'nın şansını da değerlendiren genç futbolcu, "Çok önemli oyunculardan kurulu bir takım. Türkiye gruptan çıkacaktır. Umarım karşılıklı oynarız. Finalde karşılaşırsak, Türkiye'yi çok seviyorum ama Belçika'nın kazanacağını düşünüyorum." şeklinde görüş belirtti. 

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!