comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Transfer yasağı kulüpleri bitiriyor! Eskişehirspor, Gaziantepspor, Kocaelispor ve diğerleri...

02 Ekim 2018, Salı 13:28
Transfer yasağı kulüpleri bitiriyor! Eskişehirspor, Gaziantepspor, Kocaelispor ve diğerleri...

Türk futbolunda transfer yasağı kulüplerin belini kırıyor. Altyapısı güçlü olmayan kulüplerimiz, borçları nedeniyle transfer yasağı alırsa, bir daha belini doğrultamıyor.

FutbolArena - Süper Lig'de olmasa da altliglerde birçok köklü kulüp borçları nedeniyle ağır cezalar alıyorlar. Bu cezalardan en ağırı ise 'transfer yasağı' oluyor. Transfer yapamayan kulüpler otomatik olarak ligin dibini boyluyor. Zira altyapılara gereken önem o güne kadar verilmemiş oluyor. Son olarak Eskişehirspor ve Karabükspor 1. Lig'de bu durumu yaşarken, 2. Lig'de Gaziantepspor ve Manisaspor, 3. Lig'de ise Kocaelispor ve Karşıyaka gibi kulüpler bu zorlukla karşı karşıyalar.

KARABÜKSPOR DİPTE, ESKİŞEHİRSPOR DİRENİYOR
Ibrahim Sissoko, Marko Milinkovic, Cristian Tanase, Kivanc Karakas, Kamal Issah, Ferhat Kiraz, Sezgin Coşkun ve Erdal Akdari gibi yeni transferlerine lisans çıkaramayan Eskişehirspor zor durumda. Buna karşın kırmızı siyahlı takım gençleriyle direnmeyi sürdürüyor. 

7 haftada 5 puan toplayan Eskişehirspor 16. sırada ve ligde kalmak adına direniyor. Buna karşın Karabükspor ise sadece 1 puan toplayabildi ve son sıraya demir attı. Mohamadou Sissoko, Efe Özarslan, Berke Sagkan, Ramazan Övüç, Aydın Yılmaz, Francis Narh ve Aymen Souda gibi futbolculara lisans çıkaramadı.

GAZİANTEPSPOR VE MANİSASPOR'A -6 PUAN

2. Lig Beyaz grupta yer alan ve transfer cezası nedeniyle zor günler geçiren Gaziantepspor ile Manisaspor da benzer durumda. Bu iki kulübe de TFF borçlarından dolayı 6 puan silme cezası verdi. 5. hafta sonunda hiç puan alamayan Manisaspor -6 puanla sonuncu. Gaziantepspor ise 4 puan topladı ve -2 puan ile 17. sırada yer alıyor. 

KOCAELİSPOR VE KARŞIYAKA YASAĞA RAĞMEN DİRENİYOR

3. Lig'de ise durum biraz farklı. 5 haftada 9 puan toplayan Kocaelispor transfer yasağına rağmen iyi sonuçlar almasını bildi ve ligde 6. sırada bulunuyor. Karşıyaka da 5 hafta sonunda 5 puan topladı ve 13. sırada kendisine yer buldu.

Türkiye Alt Ligler Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)