comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Semih Şentürk: ''Eskişehirspor yok olmasın''

27 Kasım 2017, Pazartesi 13:42
Semih Şentürk: ''Eskişehirspor yok olmasın''

Eskişehirspor maddi anlamda sıkıntılı günler geçiriyor. Takım kaptanlarından Semih Şentürk, A Spor ekranlarına bağlanarak yaşadıkları kötü süreç hakkında konuştu.

FutbolArena - Eskişehirspor, TFF 1. Lig'de zor günler geçiriyor. Eskişehirspor takımında forma giyen eski Fenerbahçeli Semih Şentürk, A Spor yayınına bağlanarak serzenişte bulundu. Semih Şentürk, Eskişehirspor'un yaşadığı zor dönemlerden bahsetti.


Eskişehirsporlu Semih Şentürk'ten önemli açıklamalar


Eskişehirspor maddi anlamda sıkıntılı günler geçiriyor. Takım kaptanlarından Semih Şentürk, A Spor ekranlarına bağlanarak yaşadıkları kötü süreç hakkında konuştu.

''BU SÜREÇ DEVAM EDERSE OYNAYACAK FUTBOLCU BULAMAZLAR''
''
Eskişehirspor'un bu kadar sahipsiz kalacağını hiç tahmin etmiyordum. Dikkat çekmek için bunu yaptık. Maalesef bu kadar güzide bir anadolu takımı bu kadar sahipsiz kaldı.''

''TARAFTAR OLMASAYDI''

''Eskişehirspor terk edilmiş bir takım gibi duruyor. Taraftarı bu takımı sahiplenmese daha kötü günler görürdü. 4 aydır 5 kuruş para almadan idmanlara maçlara çıkıyoruz, her şeyin bir sonu var ama. Bu süreç devam ederse orada oynatacak futbolcu bulamazlar.''


Eskişehirspor'da kapanıyor mu, kulüpte neler oluyor?


Eskişehirspor'da yaşanan krizin ardından futbolcular hafta arası antrenmana çıkmadı. Teknik Direktör Yücel İldiz konuyla ilgili şu açıklamaları yapmıştı:Ancak hakikaten bu kadar tepkisizlik ve sahipsizliğe oyuncularım isyan etti. Şu anda antrenmana çıkmadı. Kendi tempoları içinde salonda çalışıyorlar. Hiçbir şekilde Eskişehirspor'u zor durumda bırakmadan sahipsizliğe olan haklı isyanlarını kamuoyunun bilmesini istiyorlar. Bir an önce bu kulübü idare edecek insanların sorumluluk alması gerekiyor. Eskişehirspor telafisi olmayan yollara gidebilir. Önümüzdeki sürecin Eskişehirspor için iyi olmasını diliyoruz. Şu anda hiç iyi olmayan bir yere doğru gidiyoruz. Çok zor konumdayız." Bu tabloyu herkesin iyi incelemesi gerektiğini dile getirerek, "Yoksa böyle büyük bir camiaya yazık olur. Çaykur Rizespor maçında sahaya çıkıp gereğini yapacağız. Ancak bugünkü tablonun bir daha olmaması gerekiyor." ifadelerini kullandı. Hatırlanacağı üzere Eskişehirspor'da futbolcular, siyah-kırmızılı takıma sahip çıkılmadığı gerekçesiyle antrenmana katılmadı. Eskişehirspor Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde gazetecilere konuyla ilgili açıklamalarda bulunan teknik direktör Yücel İldiz, takım içerisinde oyuncuların özveriyle çalıştığını ve futbol adına her geçen gün iyi bir yere geldiklerini söyledi.(Görüntüler beIN Sports'tan alınmıştır)

Son dakika Eskişehirspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)