comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Eskişehirspor'un yeni teknik direktörü Yücel İldiz oldu

24 Eylül 2017, Pazar 17:56
Eskişehirspor'un yeni teknik direktörü Yücel İldiz oldu

Eskişehirspor'da Sergen Yalçın'dan boşalan teknik direktörlük koltuğu için Yücel İldiz'in 2 gün içerisinde imza atacağı öğrenildi. 

FutbolArena - Eskişehirspor teknik direktör arayışlarını sonuçlandırdı. TFF 1. Lig'de bu sezon daha zor günler geçiren Eskişehirspor, son olarak Yücel İldiz ile anlaşmaya vardı.
 

Eskişehirspor'dan Yücel İldiz açıklaması


Eskişehirspor Başkanı Sinan Özeçoğlu'nun doğruladığı anlaşmanın 1 yıllık olarak imzalanacağı öğrenildi. Eskişehirspor'un geçirdiği zor günlere rağmen Yücel İldiz'in camiayı tanıdığı için teklifi kabul ettiğini belirten Başkan Özeçoğlu, yarın ya da salı günü resmi imzaların atılacağının müjdesini verdi.

Öte yandan Yücel İldiz son olarak Giresunspor'u çalıştırmıştı. Geçen sezon TFF 1. Lig Play-Off mücadelesinde Eskişehirspor ile karşılaşan İldiz'in öğrencileri, elenerek Süper Lig hedefini ertelemişlerdi. Yücel İldiz bunun üzerine görevini bırakmıştı.
 

Sergen Yalçın neden istifa etti?


Türkiye Kupası'nda 24 Erzincanspor ile karşılaşacak olan Eskişehirspor'da teknik direktör Sergen Yalçın, maç öncesi A Spor canlı yayınında istifa ettiğini açıklayarak şunları söyledi:
"Göreve başlarken daha farklı şeyler düşündük. Bir proje kapsamında bu görevi kabul etmiştim. Başkanla konuştuğumuzda puan silme cezasının gelmeyeceğini söylemişti. Eski sıkıntılar yaşanmayacaktı. Dün 5'te yola çıktık, 2'de Erzincan'a geldik. Buradan otobüsle Gaziantep'e gideceğiz. Çocuklar böyle bir eziyet çekmek zorunda değil. Oyuncular için çok yorucu bir iş. Eskişehirspor'a başarılar diliyorum. İnşallah her şey daha hayırlı olur. Biz ekip olarak maliyeti yüksek bir ekibiz. Hiçbir hedefi olmayan bir kulüpte bu kadar yüksek maliyetle çalışmaya gerek yok."

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.