comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Eskişehirspor'un kurucu başkanından şok istek! "Geri verin"

15 Kasım 2017, Çarşamba 21:19
Eskişehirspor'un kurucu başkanından şok istek!

Eskişehirspor'un kurucuları arasında yer alan eski Divan Kurulu Başkanı Aydın Begiter, geçen yıl cebinden verdiği deplasman giderlerini geri istedi.

FutbolArena - Eskişehirspor hacizlerle boğuşmasının yanı sıra kurucular arasında yer alan Aydın Begiter'den gelen istekle şok yaşadı. Geçtiğimiz sezon Eskişehirspor'un Divan Kurulu Başkanlığı'nı yürüten Begiter, iddialara göre bu süre içerisinde karşıladığı deplasman giderlerini kulüpten istedi.
 

Eskişehirspor'dan Aydın Begiter açıklaması


Begiter'in karşılıksız olarak verdiği parayı istemesi üzerine kulübün resmi sitesinden yönetim bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"TÜM ŞEHRE ÖRNEK OLDU AMA..."
"Hepimizin bildiği gibi zorlu bir süreçten geçen kulübümüz bu hafta deplasmanda, Balıkesir Boltok ile karşılaşacaktır. Önceki haftalarda takımımızın deplasman masraflarını karşılık beklemeden üslenen tüm kişi ve kurumlara Eskişehirspor yönetimi olarak yürekten teşekkür ederiz. Göreve gelmeden hemen önceki dönemin Divan başkanı Aydın Begiter kulübümüzün yiyecek, forma, eşofman ve benzeri gibi giderlerini karşılık beklemeden üstlendiğini açıklayarak büyüklük örneği göstermiş ve tüm şehre örnek olmuştur." 

"BİZİ HAYRETE DÜŞÜRDÜ"

"Fakat yönetim olarak göreve geldiğimiz ilk gün kongre salonunda Eskişehirspor için harcadığı bu parayı yönetimizden talep ederek bütün yönetimimizi hayrete düşürmüştür. Bugün kulübümüze haber gönderen Sayın Aydın Begiter yaklaşık 18 bin lira olan deplasman ücretini karşılamak istediğini kulübümüze bildirmiştir. Biz yönetimde kaldığımız sürece, kulübün deplasman ve acil masraflarını karşılayacak gücümüz bulunmaktadır." 

"KARŞILIK BEKLENMEDEN YAPILAN YARDIMLAR"

"Eskişehirsporumuzun şuan ki asıl problemi, takımı deplasmana götürecek maddi kaynağı bulmak değil, tüm kamuoyunun önünde karşılık beklenmeden yapılan yardımların daha sonra arka plandan geri istenerek şehrimizin en önemli değeri olan Eskişehirspor üzerinden reklam yapılmaya çalışılarak kulübümüzün zor duruma düşmesidir. Aydın Begiter'e teşekkür eder, deplasman masrafını yönetimimizin karşılayacağını kamuoyuna bildiririz."

Son dakika TFF 1. Lig Haberleri için FutbolArena'yı takip etmeye devam edin.

Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)