comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Eskişehirspor'un eski hocası Alpay Özalan'dan itiraf: "Eğer ben olsaydım..."

05 Haziran 2017, Pazartesi 18:16
Eskişehirspor'un eski hocası Alpay Özalan'dan itiraf:

Eskişehirspor'un eski teknik direktörü Alpay Özalan, Göztepe finalinden sonra gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Eskişehirspor'un eski teknik direktörü Alpay Özalan, TFF 1. Lig play-off finalinde Göztepe'nin penaltılar sonrasında kırmızı siyahlıları eleyerek Süper Lig'e çıkmasının ardından iddialı açıklamalarda bulundu. 

Eskişehirspor'un ilk yarıyı lider tamamladığı süreçte takımın başında olan eski Teknik Direktörü Alpay Özalan oldukça gündem yaratacak sözler sarfetti. 
"BEN OLSAYDIM PLAY-OFF OYNAMADAN ÇIKARDIK"

Eskişehirspor'un eski teknik direktörü Alpay Özalan, IHA'ya yaptığı açıklamada şunları söyledi: Açıkçası ben olsaydım play-off oynamadan Süper Lig'e çıkardım. En az futbolcular kadar üzgünüm. Çünkü sezon başından itibaren yönetim kurulu ile birlikte takımı kurmak için çok uğraştık. Bir defa büyük taraftarı ve camiasıyla Süper Lig'i yüzde 100 hak eden bir şehir var. Bunun için tabii ki çok üzgünüm. Ancak şunu da söylemden geçemeyeceğim, herkesin bildiği gibi ben takımı lider devrettim. Oturmuş bir kadro bıraktım. Hatta bunu gelen hocamız ilk basın toplantısında benim için deklare etmişti. Ben ayrıldıktan sonra benim bıraktığım kadro ile devam edilmesi gerekiyordu. Çünkü yaklaşık 5-6 hafta çok ciddi puan kayıpları oldu. Çünkü benim bıraktığım oturmuş kadro ile devam edilmedi. Her bir arayış içerisinde olunuldu ve zaman ile puan kayıpları yaşandı. Ne zaman ki hoca benim kurduğum ve bıraktığım kadroya döndü, biliyorsunuz galibiyetler geldi. Ben olsam da, olmasam da bu takımın kesinlikle play-off oynamayacağı ve direkt çıkacağını tahmin ediyordum. Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim, ben bu takımın başında olsaydım, bu takım yüzde 100 play-off oynamadan çıkardı. Yani bunu çok iddialı ve kesin dille söylüyorum" dedi."

"ESKİŞEHİRSPOR ÖNÜMÜZDEKİ SEZON ÇIKACAKTIR"

"Futbolda kesin hükümlü olmamak gerekiyor. İlerleyen zamanlar neyi getirir, neyi götürür bilemiyorum ama tekrar söylüyorum, bugün de olsun, 10 sene, 20 sene sonra olsun, Eskişehirspor benim teknik direktörlük kariyerimde çok önemli bir yer tutuyor. Süper Lig'i hak eden bir takım. Taraftarıyla, şehriyle, camiasıyla orada olamamasından dolayı çok üzgünüm tabii ki ama inanıyorum önümüzdeki sene çıkacaktır

"OYUNCULAR BENİ HER GÜN ARIYOR"

Benim sezon başından beri biliyorsunuz futbolcularla olan diyaloğum, futbolcularla olan yakınlığımız bir de gerçekten ciddi başarı elde ettik. Mesela ben ayrılalı 2-3 ay oluyor, ama halen hemen hemen bütün oyuncular beni hemen hemen her gün arıyor. Hala sıcaklığı devam ettiriyoruz. Hatta onlara dışarıdan da destek oldum. Şampiyon olacakları konusunda desteklerimi konuşmalarımı sürdürdüm. Bence oradaki ortam boşuna bozuldu. Artık tabii ne diyeyeceğiz? Hayırlısı olsun."

Kırmızı Siyahlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Eskişehir Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!