comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Eskişehirsporlu futbolculardan protesto, taraftardan mükemmel hareket

26 Kasım 2017, Pazar 17:24
Eskişehirsporlu futbolculardan protesto, taraftardan mükemmel hareket

Eskişehirspor - Çaykur Rizespor maçının hemen başında kırmızı siyahlı futbolcular yaşanan sorunlardan dolayı kulübe sahip çıkılmamasını protesto etti. 

FutbolArena - FIFA'daki alacakları nedeniyle zor günler geçiren Eskişehirspor'da, TFF 1. Lig 13. haftasında oynanan Çaykur Rizespor maçında futbolcular müsabakanın başlama düdüğüyle birlikte kulübe destek çıkılmamasını protesto etti. a Eskişehirsporlu futbolcular, takıma sahip çıkılmamasını protesto etmek amacıyla rakip yerine taraftarlara doğru gitti.

Eskişehirsporlu futbolcular 1 dakika süresince taraftarları alkışlarken Çaykur Rizesporlu futbolcular ise rakip takımın kalesine gitmek yerine orta sahada kendi aralarında top çevirdi ve ısınma hareketleri yaptı. 1 dakikalık eylemin ardından maç yeniden başladı. 


Eskişehirspor'da kapanıyor mu, kulüpte neler oluyor?


Eskişehirspor'da yaşanan krizin ardından futbolcular hafta arası antrenmana çıkmadı. Teknik Direktör Yücel İldiz konuyla ilgili şu açıklamaları yapmıştı:


Ancak hakikaten bu kadar tepkisizlik ve sahipsizliğe oyuncularım isyan etti. Şu anda antrenmana çıkmadı. Kendi tempoları içinde salonda çalışıyorlar. Hiçbir şekilde Eskişehirspor'u zor durumda bırakmadan sahipsizliğe olan haklı isyanlarını kamuoyunun bilmesini istiyorlar. Bir an önce bu kulübü idare edecek insanların sorumluluk alması gerekiyor. Eskişehirspor telafisi olmayan yollara gidebilir. Önümüzdeki sürecin Eskişehirspor için iyi olmasını diliyoruz. Şu anda hiç iyi olmayan bir yere doğru gidiyoruz. Çok zor konumdayız." Bu tabloyu herkesin iyi incelemesi gerektiğini dile getirerek, "Yoksa böyle büyük bir camiaya yazık olur. Çaykur Rizespor maçında sahaya çıkıp gereğini yapacağız. Ancak bugünkü tablonun bir daha olmaması gerekiyor." ifadelerini kullandı. 


Hatırlanacağı üzere Eskişehirspor'da futbolcular, siyah-kırmızılı takıma sahip çıkılmadığı gerekçesiyle antrenmana katılmadı. Eskişehirspor Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde gazetecilere konuyla ilgili açıklamalarda bulunan teknik direktör Yücel İldiz, takım içerisinde oyuncuların özveriyle çalıştığını ve futbol adına her geçen gün iyi bir yere geldiklerini söyledi.


(Görüntüler beIN Sports'tan alınmıştır)

Son dakika Eskişehirspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Ekim 2020)