comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Eskişehirspor'dan Sergen Yalçın açıklaması! "Bunları bilerek geldi"

21 Eylül 2017, Perşembe 19:35
Eskişehirspor'dan Sergen Yalçın açıklaması!

Eskişehirspor resmi siteden "Sergen Yalçın'a ve ekibine, bu süre boyunca kulübümüze yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz" duyurusunu yaptı.

FutbolArena - Eskişehirspor Kulübü, bugün siyah-kırmızılı takımdaki görevinden ayrılan teknik direktör Sergen Yalçın için teşekkür mesajı yayımladı.
 

Sergen Yalçın, Eskişehirspor'dan ayrıldı mı?


Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Takımımızda, yaklaşık 2 aydır teknik direktörlük görevini sürdüren Sergen Yalçın'a ve ekibine, bu süre boyunca kulübümüze yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, bundan sonraki iş ve aile hayatında sağlık, başarı ve esenlikler dileriz."
KULÜP BAŞKANINDAN YORUM

TFF 1. Lig takımlarından Eskişehirspor'un kulüp başkanı Sinan Özeçoğlu, Teknik direktör Sergen Yalçın'ın görevi bırakmasına ilişkin, "Sergen hocayla bir hafta, 10 gündür görüşüyoruz. Kendisi de kulübün durumunu bilerek buraya geldi. Hizmet verdi. Hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
 

Eskişehirspor'un 24 puanı silinecek mi?


TFF 1. Lig takımlarından Eskişehirspor'un kulüp başkanı Sinan Özeçoğlu, "Taraftarımızın başını hiçbir zaman öne eğdirmeyeceğim. Onlar arkamızda olduğu sürece zor günlerden çıkacağız." dedi.

Özeçoğlu, Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, kulübün olağanüstü süreçten geçtiğini vurguladı.

"SİLİNEN 3 PUANIMIZ İÇİN İTİRAZ EDECEĞİZ"

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kulüp Lisans Kurulunun kulübe 3 puan silme cezası verdiğini anımsatan Özeçoğlu, "Gerekli çalışmaları yapıp maliyet verilerini vermemize rağmen geç kalmamız nedeniyle 3 puanımız silindi. Hukukçularımız çalışıyor. 7 günlük itiraz süremiz var. İtirazımızı yapacağız." dedi.

Özeçoğlu, kulüpte göreve yaklaşık 3 ay önce geldiklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü ile görüşerek bu görevi kabul ettim. Bakanımız görevinden ayrıldı ancak AK Parti Eskişehir Milletvekilimiz Harun Karacan,  AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı oldu. Kendisiyle görüşmelerimiz devam ediyor. Eskişehirspor'a acil ve gerekli maddi imkanları sağlamak için şu anda Harun Karacan var gücüyle çalışıyor. Bu şehir ve taraftar, Harun Karacan'ı, en kısa vadede maddi işleri çözdükten sonra şehre omuzlarda getirecektir. 20 yıl önce tribündeyken bugün kulüp başkanıyım."

"ESKİŞEHİRSPOR'UN 24 PUANI SİLİNEBİLİR"

Kulübün, kısa, orta ve uzun vadeli işlerinin bulunduğunu anlatan Özeçoğlu, "Kısa vadeli işlerimiz bir hafta 10 güne kadar çözülecek. Puan silme konusunda önümüzde 24 puan silme riski var. Bunu her defasında söyleyeceğim. FIFA'daki 4 oyuncudan dolayı 24 puan silme cezası gelebilir. Bir hafta, 10 günlük süremiz var. Hızlı şekilde çalışıyoruz." yorumunu yaptı.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.