comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Eskişehirspor'dan hakem tepkisi!

29 Aralık 2020, Salı 19:46
Eskişehirspor'dan hakem tepkisi!

TFF 1. Lig takımlarından Eskişehirspor'dan hakem kararları ve son Bursaspor maçıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. 

FutbolArena - Eskişehirspor, hakem kararlarıyla ilgili tepki dolu yazılı bir açıklamada bulundu. 

Son lig maçında deplasmanda Bursaspor'a 2-1 mağlup olan Eskişehirspor kulübü hakem kararları dışında müsabakanın hakeminin "Sanki siz çok iyisiniz." sözlerini sarfettiğini belirtti. 
RESMİ AÇIKLAMA

Kurulduğu günden bu yana ismini Türk futbol tarihine altın harflerle kazımış olan kulübümüzün son yıllarda yaşadığı sıkıntılı süreç herkes tarafından bilinmektedir. Ne yazık ki özellikle son aylarda kulübümüz içerisinde yaşadığımız sıkıntıların yanı sıra, saha içinde verilen hakem kararları nedeniyle hali hazırda tarafımızca yaşanılan zorlu süreç, tahammül sınırlarımızı özellikle zorlamaktadır.

Aylardır aleyhimizde verilen yanlış kararların yanı sıra son olarak dün oynamış olduğumuz Bursaspor karşılaşmasında görev alan hakemin, oyuncumuza kullanmış olduğu "Sanki siz çok iyisiniz de, tepki gösteriyorsunuz" ifadeleri ise takımımıza yöneltilen bakış açısının en keskin ifade biçimidir.

Eskişehirspor Kulübü olarak, tarihimizde defalarca olduğu gibi yeni ve yeniden çok daha güçlenerek altından kalkacağımızı bildiğimiz bugünlerde; takımımız aleyhinde verilmiş saha içindeki kararlar ve devamında tarafımızca yapılan şikayetlere rağmen aynı hakemlerin maçlarda görevlendirilmesi, hiçbir şekilde bir yaptırımın söz konusu edilmemesi tüm camiamızı derinden üzmekte ve takımımızda forma giyen genç oyuncularımızı negatif yönde baskı altına almaktadır.

Verdiğimiz onurlu var olma mücadelemizde, tüm hakemlerimizden; hiç kimseyi ilgilendirmeyen bakış açılarını bir tarafa bırakarak yalnızca gördüklerini çalmalarını istiyor, bu tür hatalı hareketlerin yeniden yaşanmaması adına gerekli önlemlerin gerekli makamlarca alınmasını talep ediyoruz.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"