comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Eskişehirspor'da Yücel İldiz'in istifası yönetimden döndü

13 Mart 2018, Salı 14:21

Spor Toto 1. Lig'de 3 haftadır kazanamayan Eskişehirspor'da Yücel İldiz istifasını sunarken yönetim bu kararı kabul etmedi.

FutbolArena - Eskişehirspor'da kötü süreç skorlara da yansırken teknik direktörü Yücel İldiz istifa etme kararı almıştı. Ancak bu istifa yönetim tarafından durduruldu.


Yücel İldiz istifa etti mi?


Son 3 maçını kazanamayan ve sadece 1 puan toplayabilen Eskişehirspor Teknik Direktörü Yücel İldiz ve ekibi Başkan Halil Ünal'a istifasını sundular ancak yönetim kabul etmedi. Yücel İldiz ve ekibinin görevine devam ettiği bilgisine ulaşıldı.

Eskişehirspor Spor Toto 1. Lig'de 31 puanla 15. sırada bulunuyor.
 

Yücel İldiz, Eskişehirspor - Altınordu maç sonu açıklamaları


İHA'nın haberine göre maçın ardından açıklamalarda bulunan Yücel İldiz, kazanmak amacıyla karşılaşmaya çıktıklarını söyledi. İstatistiklerin her zaman gerçekleri göstermediğini aktaran İldiz, "Altınordu müsabakası, mutlak kazanmak amacıyla çıktığımız bir müsabakaydı. Teknik açıdan baktığımızda gerçekten maça 1-0 mağlup gibi başlamış olduk. Bütün bunlara rağmen arkasından hemen biz de bir penaltı kazandık ve maalesef kaçırdık. Ama onun dışında gerçekten oyuncularımız özellikle ilk yarı oyunu tekrar dengelemek adına müthiş özveri gösterdiler. Beraberliği yakaladık, galip duruma da geçebilirdik. İkinci yarı gene iyi oynamaya devam ettik. Hakikaten sağlı sollu ataklarla girdik, kanatları kullanmaya başladık. İsteğimiz her şeyi yapıyorduk gol haricinde. Ama maalesef kalemize gelen ilk top gol oldu. Yani istatistiklere baktığınızda maalesef biliyorsunuz gerçekleri zaman zaman göstermiyor. Yüzde 70 küsür topla oynamışız. Rakip yüzde 28-30 falan oynamış. 20 küsür tane şutumuz var. Rakibin 4 tane şutu var gol olmuş" dedi. 
"GERÇEKTEN ÇOK CİDDİ BİR TALİHSİZLİK"

Oyuncularının iyi bir tempo yakaladığını fakat hatalı gollerin yenildiğini belirten İldiz, "Tekrar beraberliği yakaladık, tekrar yüklenmeye başladık, gene müthiş oynuyorduk, gene sağlı sollu ataklar yapıyorduk ki; artık oyuna müdahale edeceğimiz anda gene kaptırdığımız topun gol olması gerçekten çok ciddi bir talihsizlik. Tabii o bizi ciddi şekilde demoralize etti. Son yaptığımız hamleler artık çok faydalı olmadı. Maalesef oyuncu arkadaşlarımızın verdiği mücadeleyle farklı bir skor ortaya çıktı. Çok üzgünüz gerçekten. Yani yapılacak çok fazla bir şey yok, tabi ki başkanla görüşeceğiz. Eskişehirspor için ne yapılması gerekiyorsa elimizden geldiğince yapacağız ama oyuncu arkadaşlarımın o dakikaya kadar verdiği mücadeleden memnundum. Ama maalesef çok hatalı goller yedik. Burada şahısları suçlamıyorum yanlış anlaşılmasın ama kalemize gelen her topun gol olması anlamında çok üzgünüz" diye konuştu. 

Spor Toto 1. Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine Spor Toto 1. Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.