comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Eskişehirspor'da Yücel İldiz, "Sıkıntılı süreçteyiz"

16 Kasım 2017, Perşembe 17:16
Eskişehirspor'da Yücel İldiz,

Eskişehirspor Teknik Direktörü Yücel İldiz, Balıkesirspor maçı öncesi konuştu.

FutbolArena - Eskişehirspor zor bir dönemden geçiyor. TFF 1. Lig'de 8 puanla 16 sırada bulunan Kırmızı Şimşekler, yaklaşık 200 gündür deplasmanda gelip gelemiyor. Eskişehirspor bu kötü seriyi Balıkesirspor maçı ile bozmak istiyor


Yücel İldiz'in Balıkesirspor maçı açıklaması


Puan silme cezalarının ve maddi imkansızlıkların yakasını bir türlü bırakmayan Eskişehirspor, sportif anlamda iyi sonuçlar alarak moral depolamak için çalışıyor. Olağanüstü kongreye giden kulüpte, futbolcular da tüm bu olumsuzluklardan etkilenmemeye çalışıyor. Yaklaşık 200 gündür galip gelemeyen Eskişehirspor, bu kötü istatistiki veriyi de Balıkesirspor maçıyla bozmak istiyor. Bu amaçla antrenmanlarına devam eden Anadolu Efsanesi'nde Teknik Direktör Yücel İldiz açıklamalarda bulundu. İyi bir mücadele vermek için Balıkesir'e gideceklerini belirten İldiz, "İçeride oynadığımız maçın skoru ile oyun doğru orantılı değildi. Ama futbolda böyle şeyler var. Bu nedenle tabi ki puan silinmesiyle beraber Eskişehirspor'un şu an içinde bulunduğu durumdan dolayı hakikaten sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Bütün bunlardan etkilenmeden oyuncu arkadaşlarımız ile elimizden geldiği kadar en iyi şekilde çalışmaya çalışıyoruz. Balıkesir deplasmanı zor bir deplasman. Bu sezon sahalarında kayıpları yok. İki beraberlikleri var ama kaybetmemişler. Ancak biz de iyi takımız. Eskişehirspor'un bu sıkıntılı günlerinde deplasman da olsa, içeride de olsa her maçı puan ve puanlarla kapatmak zorundayız. Açıkçası Balıkesir'e o umutla gidiyoruz. İyi bir mücadele vereceğimizin inancı içerisindeyim. İnşallah kazanan taraf biz oluruz ama hiç kolay bir maç oynamayacağımız da bir gerçek" dedi.

Açıklamaların ardından antrenman sahasına geçen Yücel İldiz, Pazar günü TFF 1. Lig'in 12. haftasında oynayacakları Balıkesirspor Baltok maçının hazırlıklarına hız kesmeden devam etti. 80 dakika süren antrenman, ısınma hareketleri ile başladı. 5'e 2 pas çalışması ile devam eden antrenman, tam saha taktik oyun ile son buldu.
Eskişehirspor ile ilgili tüm gelişmeleri Eskişehirspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)