comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Eskişehirspor'da Sergen Yalçın'dan takıma eleştiri

23 Ağustos 2017, Çarşamba 15:36
Eskişehirspor'da Sergen Yalçın'dan takıma eleştiri

Eskişehirspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın yaptığı basın toplantısında geçen 2 haftayı değerlendirdi.

FutbolArena - Eskişehirspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın yaptığı basın toplantısında TFF 1. Lig'de geçen 2 haftayı değerlendirdi.


Eskişehirspor'da Sergen Yalçın'dan Elazığspor maçı açıklaması


Evinde Elazığspor'a 2-1 kaybeden Eskişehirspor, Denizlispor maçının hazırlıklarına devam ediyor. Bugün antrenman öncesi Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Eskişehirspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, ilk 2 haftanın değerlendirmesini yaptı. Güçlü ve koşan bir Eskişehirspor oluşturmak için çalışmaların devam ettiğini anlatan Yalçın, "Maçla ilgili arzu etmediğimiz bir sonuç ortaya çıktı. Kaybettik. Kaybetmeyi beklemiyorduk. Çünkü kendi sahamızda oynadığımız ilk müsabakaydı. Kazanamadık. Çok iyi oynadığımızı söylemek elbette mümkün değil. Özellikle 60-65'inci dakikadan sonra tempomuz çok düşmeye başlıyor. 3-4 tane oyuncu fizik olarak çok yetersiz durumdalar. Özellikle son maçta çok fazla hamle şansımız yoktu. Oyun itibariyle belli bölümlerde istediğimiz şeyleri yaptık. Elimize geçen fırsatları değerlendirseydik 2 maçı kazanabilirdik" dedi.


Sergen Yalçın, Eskişehirspor'da takımın durumunu değerlendirdi


Takımın kapasite olarak tam seviyeye ulaşamadığını kaydeden Sergen Yalçın, sözlerini şu şekilde tamamladı:

"Bana göre kapasite olarak yüzde 50 ve 60'larda falan oynuyoruz. Çünkü tempomuz çok düşük. Yani bu kadar rölanti oynamamamız lazım. Biz sürekli bununla ilgili çalışmaları yapıyoruz ama çok rölanti oynuyoruz. Futbol artık bu kadar rölanti oynanmıyor. Daha fizik gücüyle, daha istekli, daha arzulu bir futbolcu grubunun sahada olması lazım. Aslında bunun üzerine çalışıyoruz ama oyunumuzun rölanti olduğunun farkındayız. Yani 4-5 tane oyuncumuz fizik olarak iyi durumda ama belli bir grup 60'dan sonra oyundan tamamen düşüyorlar. Bizim de çok hamle şansımız olmuyor maalesef. Yani 4 tane, 5 tane oyuncuyu değiştiremeyeceğimize göre çok fazla da hamle şansımız yok. Yani olabildiğince bir şeyler kurgulayıp hamle yapmaya çalışıyoruz, oyuncular girdiğinde düşündüğümüz şeyleri yaparsa hamleler doğru oluyor. Ama olmazsa maalesef hamleler doğru olmuyor."


Eskişehirspor'da Erkan Zengin'in sakatlığında son durum


Sakatlığı nedeniyle Elazığspor karşısında forma giyemeyen Erkan Zengin'in Denizlispor karşılaşmasında takımdaki yerini alması bekleniyor. 
Yaşadığı sakatlık nedeniyle 2. hafta takımını tribünden takip etmek zorunda kalan Erkan Zengin ile ilgili Eskişehirspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın açıklamalarda bulundu.
Denizlispor karşılaşmasına Erkan'ın yetişebileceğini belirten Yalçın, "Doktorlar, Erkan perşembe günü antrenmana çıkacak diye rapor verdiler. Muhtemelen perşembe antrenmana çıkarsa, haftasonu takımdaki yerini alır diye düşünüyorum. Erkan bizim için çok önemli bir oyuncu. Özellikle ofansif anlamda en etkili oyuncumuz diyebilirim. Erkan da kafa olarak olayın içerisinde, bayağı iyi çalışıyor. Bazı şeyleri düzeltmeye çalışıyor, çaba sarf ediyor. Onun böyle bir çaba içerisinde olması güzel. Umarım bu da takımın üzerinde önümüzdeki müsabakada pozitif enerji oluşturacaktır diye düşünüyorum" dedi.

Eskişehirspor ile ilgili tüm gelişmeleri Eskişehirspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.