comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Eskişehirspor'da Sergen Yalçın'dan birlik beraberlik çağrısı

15 Ağustos 2017, Salı 14:39
Eskişehirspor'da Sergen Yalçın'dan birlik beraberlik çağrısı

Eskişehirspor'da teknik direktör Sergen Yalçın, "Bir şeyleri değiştirebileceğimize inanıyoruz. İyi bir birliktelik sağlarsak ligi yukarılarda bitirmeyi planlıyoruz." dedi.

FutbolArena - Eskişehirspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirspor'daki görevine çok geç başladığını anımsattı. Kırmızı-siyahlı takımdaki ilk maçına İstanbulspor müsabakasında çıktığını hatırlatan Yalçın, şöyle konuştu:

"ZAMANA İHTİYACIMIZ VAR"

"İstanbulspor maçında, skor olarak dışarıda alınmış bir puan çok da kötü değil. Ancak oyunsal anlamda beklentinin gerisindeyiz. Bu da çok normal. Bazı şeyleri oturtmak zaman alacak. Camia olarak da sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Mevcut kadroyla en iyisini yapmaya çalışacağız. İstanbulspor karşısında oyun olarak sağlıklı görüntü çizmedik. Biraz zamana ihtiyacımız var. Milli maç arasına kadar hazırlık dönemi devam edecek. Oyuncularımın iyi niyeti ve mücadelesinden memnunuz. Eksiklerimiz var. Farklı bir şablon oluşturmaya çalışıyoruz, bunun oturması zaman alacak."
 

Eskişehirspor'da Sergen Yalçın'ın açıklamaları


Sergen Yalçın, göreve geldikleri günden itibaren ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını belirterek, bundan sonraki süreçten umutlu olduklarını vurguladı.

Futbolu Eskişehir'de bıraktığı için kente bir gönül bağının olduğunu anlatan Sergen Yalçın, şunları kaydetti:

"İŞİMİZ KOLAY DEĞİL"

"Eskişehir futbol potansiyeli olan bir kent. Yukarıyı hedefleyen bir takımız. İşimiz o kadar kolay değil. Hayal de görmemek lazım. Bir şeyleri değiştirebileceğimize inanıyoruz. İyi bir birliktelik sağlarsak ligi yukarılarda bitirmeyi planlıyoruz. İstediğimiz oyunu oynamak biraz zaman alacak. İyi ve göze hoş gelen bir oyun oynamak amacındayız. Sabırlı olmak ve biraz beklemek lazım. Devre arasında transfer yasağını çözersek ikinci yarıda farklı bir takım oluruz. Savaşan, güçlü bir takım ortaya çıkartmak istiyoruz. Taraftarımızın ne olursa olsun takımının arkasından durmalı. Eskişehirspor, 12'nci adamı çok iyi yapan bir şehir. Taraftarımız, takıma destek versin. Destekle çok daha çabuk seviye atlayabiliriz."

Eskişehirspor ile ilgili son dakika gelişmelerini Eskişehirspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)