comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Eskişehirspor'da Halil Ünal yeniden başkanlığa getirildi

06 Aralık 2017, Çarşamba 20:55
Eskişehirspor'da Halil Ünal yeniden başkanlığa getirildi

Eskişehirspor başkanını buldu. Eski başkan Halil Ünal bir kez daha yönetime geldi. 

FutbolArena - Eskişehirspor'da olağanüstü seçimli genel kurul sonuçlanırken, eski başkan Halil Ünal yeniden görevine döndü. Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen Olağanüstü Seçimli Genel Kurul'da Sinan Özeçoğlu'nun yerine Halil Ünal başkan seçildi.
 

Halil Ünal, Eskişehirspor açıklamaları


Oylamadan önce bir konuşma yapan Halil Ünal, "Tabii ki içimiz kan ağlıyor. Yüreğimiz yanıyor. Niye? Yaşadığımız süreçler, hoş olmayan süreçler. Ama çok mutlu günlerini de hep beraber yaşadık. Netice olarak bu 27 milyonluk yük, birimizin altından kalkması için çok ağır bir yük. Biz arkadaşlarımız ile birlikte bu yükün 7 milyonunu taşıyabiliriz. Bu acil bulunması gereken bir para, zaman içerisinde yine kulübe para bulacağız. Geçen sene de biz bu kulübe 40 küsur milyon para bulduk. Yine gelirimiz yoktu ve nelerle yaşadık? Her gün bir puan silme cezası geldi. Onları neyle idare ettik.? Bu oyuncuları neyle alıp takımı kurduk? O finale nasıl gittik? 1 lira gelirin yoktu. Bu sezon da yoktu. Sinan başkan buldu, cebinden verdi bu kadar götürdü ama o da yoruldu. Yarın yine birisi yorulacak" dedi.

"TAKIMA MORAL VERELİM"
Kulübün yaşadığı borç batağından nasıl kurtulacağının yol haritasını da çizen Ünal, "Bunun reçetesi, sevgili genel kurul uygun bulursa, Eskişehirspor Yönetim Kurulu'nun 50'ye çıkmasını talep ediyorum. Normalde 15, bizim 15 kişilik listemiz zaten vardı. Her vakit vardı, bıraktığımız zamanlar da vardı. O 15 kişiden olmuyor. Bunu 50'ye çıkartalım. Daha ortak akılcı modelde hep birlikte yönetelim. Yönetime gelecek her arkadaş 200 bin lira para veya kaynak bulma sözünü versin. Bir ricam ise eski başkanlardan oluşan Ali Eldem ağabeyimin de yer aldığı bir icraat kurulunun oluşmasıdır. Hep bize hırsız diyorsunuz ya, sanki kulübe para yağıyor da, onun için hem denetlesinler hem de bize 10 milyon para kaynağı oluştursunlar. Bu modeli benimserseniz, buyurun hep beraber bu kongrede bu işi kapatalım. Yarın sabah hep beraber takıma moral verelim. Bir başkası varsa, ben aday değilim, desteklemeye hazırım. Bugün Nebi başkana da söyledim, 300 bin lira gibi bir para gücüm var. Diğer arkadaşlarla beraber 2 milyon 400 bin lira gibi bir kaynağı biz Nebi'ye yapabildik. Ama borç çok" şeklinde konuştu.

"KİMSE YOK AMA BİZ VARIZ"

Konuşmasının ardından tek adayın olmasından dolayı açık oylamaya gidilirken, Halil Ünal Eskişehirspor'un bir kez daha başkanlık koltuğuna oturdu. Başkan Ünal'ın açıkladığı listede başlıca Gürdal Abacı, İsmail Ilgaz, İsmail Hakkı Gül, İlhan Arslan, Erdal Şahbaz, Kaan Ay, Harun Adıgüzel, Gültekin Güvensoy, Murat Ilgaz, Murat Kahya, Ekrem Birsen isimleri yer alırken, Divan Kurulu mazbatayı yeni yönetime teslim etti. Bu sırada salonda bazı üyeler ortamı gerecek hareketlerde bulunurken, yeni başkan Halil Ünal teşekkür konuşması yaptı. Salonda taşkınlık çıkaranlara seslenen Ünal, "Eskişehirspor'un yeni Olağanüstü Genel Kurulu hepimize hayırlı ve uğurlu olsun. Nasıl bir sürece, yine ne adına girdiğimizi inşallah tahmin ediyorsunuz. Kimse yok ama biz yine varız" diye konuştu.
 

Halil Ünal, Eskişehirspor'dan neden istifa etmişti?


Temmuz 2016 tarihinde Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal yaklaşık 40 isimin yer aldığı alacaklı grubuna ödeme yapamadıkları gerekçesiyle yönetim kuruluyla birlikte istifa kararı almıştı. Halil Ünal camiadan destek gelmemesi nedeniyle görevini bırakmış ve Eskişehirspor o günden sonra mali ve yönetimsel krizle baş başa kalmıştı.

Eskişehirspor ile ilgili haberlere Eskişehirspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.