comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Eskişehirspor yeni sezonda transfer yapamayacak! 6 puan silindi

10 Nisan 2020, Cuma 18:30
Eskişehirspor yeni sezonda transfer yapamayacak! 6 puan silindi

Boffin konusuyla ilgili açıklama yapan siyah-kırmızılı camia, 6 puan silme cezası ve 2 dönem transfer cezası alındığını duyurdu.

FutbolArena - TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor, eski file bekçisi Ruud Boffin'in alacaklarından dolayı 6 puan silme cezası ve 2 dönem transfer cezası aldı.
 

Eskişehirspor'un 6 puanı neden silindi?


Boffin konusuyla ilgili açıklama yapan siyah-kırmızılı camia, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından 6 puan silme cezası ve 2 yıl transfer yasağı alındığını duyurdu. Eskişehirspor'dan yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

"TEKLİFİMİZE OLUMLU DÖNÜŞ ALINAMADI"
"Kulübümüz eski oyuncularından Ruud Boffin ile geçmiş dönem alacaklarına ilişkin görüşmelerimiz kendisine sunduğumuz ödeme planlarına rağmen olumlu sonuç vermemiştir. Eski oyuncumuza alacaklarına karşılık kulübümüz tarafından 75 bin Euro değerinde bir ev ve 24 ay taksitle bin Euro teklif edilmiştir ancak olumlu dönüş alınamamıştır.

"FEDERASYON CEZALARI TEBLİĞ ETTİ"

"Bu sebeple kulübümüze 6 puan silme cezası ve 2 dönem transfer yasağı federasyon tarafından tebliğ edilmiştir. Eskişehirsporumuz ne olursa olsun kendi yetiştirdiği oyuncularla, şanlı tarihinde her zaman olduğu gibi layık olduğu yere ulaşmak için taraftarıyla birlikte yoluna emin adımlarla devam edecektir. Kamuoyunun bilgilerine sunarız."

ESKİŞEHİRSPOR BAŞKANI MUSTAFA AKGÖREN'İN TRT SPOR'A AÇIKLAMALARI

Eskişehirspor kulübü olarak son 3 senedir ciddi maddi sıkıntılarla boğuşuyoruz. Geçmişteki yanlış transferler, hak edilmeyen ücretlere atılan imzalar, yanlış kontratlar yüzünden şu anda çok ciddi sıkıntılar çekiyoruz. Artık son aşamaya gelmek üzere. Boffin ile birlikte birkaç futbolcuyla daha problemler yaşıyoruz. Boffin, Eskişehirspor'da yaklaşık 5 sene kalemizi başarıyla korudu. Ciddi anlamda para kazanarak giden bir futbolcumuzdu. Taraftarlarımızın da kalbinde ciddi sevgisi olan, pozitif anlamda yer bırakan bir futbolcumuzdu. Ayrılırken bir problem yaşanmış. Yaklaşık 438 bin euro euro hak edilmiş parası söz konusu. Bizim yöneticilik dönemimize denk geldi. Biz kendisiyle, avukatıyla, menajeriyle görüştük. Bu parayı şu anda ödemeyeceğimizi söyledik ama ama ödeyebileceğimiz bir fiyat sunduk. Eskişehir'den 75 bin euro civarında değeri olan dairenin tapusunu + 100 bin euro teklif sunduk. 175 bin euro Eskişehirspor'dan kazandığı paralara saysın, geri kalanını hibe etsin düşüncesiyle yaklaştık. Başta ılımlı yaklaştı. Ancak ondan sonra ne olduğunu tam bilemedik. Biz problemi çözeceğimizi düşünürken öğlen 13:30'da kulübümüze mail geldi ve TFF'nin 6 puan sildiğini gösteren bir mail aldık. Türkiye 80 milyon nüfus diyelim. 79 milyon insanın ömrü hayatında göremeyeceği kadar çok paralar kazandı. Kendisi olabileceğini ve hatta olduğunu söylemiş. Ancak sonuçlar buraya geldi ve bugün hiç beklemediğimiz bir şey oldu. Boffin'in oturduğu evi ben tuttum kendisine. Uzun yıllar komşuluk yaptık. Benimle görüşmek istemiyor. Anlayamıyorum. Eskişehir'den gittikten sonra bu kadar kin duymasını anlayamadım. Çok da ciddi paralar kazandı. 

Son dakika Eskişehirspor Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)